You are here:  / Apetit block cena / Dawkowanie i sposób podawania leku

Dawkowanie i sposób podawania leku

Dawkowanie i sposób podawania leku
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Postępując zgodnie z instrukacjami preparat powinien być stosowany tylko lokalnie w miejscu bólu. Przed pierwszym użyciem, należy przebić otwór szczelnie zamkniętej tubki, przy pomocy szpikulca, który znajduje się w zakrętce.

Według Marianne Petersen-Braun i Tankreda Wegener / DOC® Ibuprofen Ból jest skuteczną i dobrze tolerowaną metodą leczenia w samoleczeniu. Jest to nieinterwencyjne badanie (NIS) przeprowadzone wśród 170 pacjentów z obrzękiem lub zapaleniem stawów i tkanek miękkich wokoło ostrych urazów tępych, przebieg ich objawów udokumentowano po jednym tygodniu leczenia.

Lekarz czy samoleczenie?

Powstaje pytanie, w związku z ostrym lub długotrwałym bólem mięśni lub stawów. Do tego obszaru objawów należą: ból, urazy i dysfunkcje układu mięśniowo-szkieletowego (ostrego i przewlekłego bólu, obrzęk i zapalenie stawów i okołostawowych tkanek miękkich), urazy sportowe i przeciążenia, ale również przez jakiś czas już istniejące problemy ze stawami lub mięsniami, które w części mogą się również rozwijać z ostrych procesów zapalnych. Symptomy te są więc częstszą okazją zarówno do samoleczenia, jak i okazją do umówienia się na wizytę u lekarza. W obu przypadkach, ostrych i przewlekłych objawach, preparat stosowany jest miejscowo na skórę. Ma również miejsce regularnie zastosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Ibuprofen stosowany jest zarówno jako środek doustny, jak i preparaty do stosowania na skórę.

For flex cena nakłada się cienką warstwą na zmienioną chorobowo skórtę i delikatnie wmasowuje się go aż do całkowitego wchłonięcia. Zaleca się stosowanie leku 2-3 razy dziennie, z przerwą pomiędzy aplikacjami, która powinna wynosić nie mniej niż 4 godziny. Należy stosować żel w ilości około 5 cm paska, chociaż zależy to od wielkości chorego obszaru. Czas trwania leczenia wynosi średnio od 1 do 1,5 tygodnia. W miarę potrzeby, lekarz może wydłużyć ten czas leczenia. Po zastosowaniu żelu na skórę należy dokładnie umyć dłonie. Jeżeli lek przypadkowo dostanie się do oczu należy je przepłukać niewielką ilością wody i skonsultować się z lekarzem. W razie przypadkowego połknięcia żelu należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Leku nie stosuje się do części ciała, które znajdują się w sąsiedztwie błon śluzowych albo są zabandażowane.

Inne artykuły o medycynie i farmacji: