You are here:  / Apetit block / Dieta dla matki i dziecka

Dieta dla matki i dziecka

Dieta dla matki i dziecka
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

medycyna (34)Jest często tak, że na początku dzieci jedzą to, co im przyrządzą i podadzą rodzice. Z małym dzieckiem jest jednak tak, że nie wszystko zjada chętnie. To jak będzie karmione od małego ma wpływ na późniejsze nawyki żywieniowe. Nie rzadko dzieje się tak, że matka chcąc by jej malec wyglądał dobrze karmi go nie zwracając uwagi na to, że nie wszystko jest zdrowe. Głównie mówimy tu o efekcie nadwagi, co jest dość często zauważane.

Warto aby taka mama zwróciła uwagą na to, czy aby nie przesadza z serwowaniem dziecku tuczących posiłków. Najgorsze są tu słodycze i inne słodkie specjały (napoje, desery, ciasta) w dużych ilościach, ale również to, co matka podaje na śniadanie, obiad, czy kolację ma równie istotne znaczenie. Zaglądając na stronę http://kcalmar.com/blog/category/mama/ można się dowiedzieć, jakie to są najczęstsze błędy przy ustalaniu jadłospisu dla dziecka.

Tu także można poczytać o tym, jak powinna się zdrowo odżywiać matka, ale także o tym jaka dieta jest stosowna choćby przy takich schorzeniach, jak nadczynność tarczycy, czy chorobie hashimoto.

Inne artykuły o medycynie i farmacji: