You are here:  / Apetiblock cena rossmann / Implanty zębów

Implanty zębów

Implanty zębów
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

Implanty zebow (3)Zęby wymagają troskliwej opieki – codziennego mycia oraz nitkowania. Co rok należy również dokonywać przeglądów u stomatologa. W innym wypadku może dojść do odwapnienia, a w końcu – do powstania ubytku.

Małe ubytki w zupełności da się wyleczyć założeniem plomby. Jeśli jednak próchnica dojdzie do korzenia zębowego, należy ząb uśmiercić – oczyścić z nerwów oraz próchnicy – a następnie wypełnić. Zabieg ten nazywa się leczeniem kanałowym. Jest on kosztowny i zazwyczaj obejmuje kilka parogodzinnych sesji u stomatologa.

Czasem jednak w wyniku zaawansowanej próchnicy, bądź też nagłego wypadku, ząb trzeba całkowicie usunąć. Niektóre osoby wrażliwe na punkcie własnego wyglądu może to onieśmielić. Na szczęście istnieje możliwość wstawienia implantów. Implanty zębów to droga inwestycja, jednak całkowicie eliminuje ona kompleksy związane z niepełnym uzębieniem. Nowoczesne implanty wkręca się na wwiercony w szczękę gwint.

Wprowadzenie implantu jest całkowicie bezbolesne, odbywa się bowiem pod znieczuleniem miejscowym. Warto zadbać o swoje uzębienie.

Inne artykuły o medycynie i farmacji: