You are here:  / Apetiblock skutki uboczne / Medycyna niekonwencjonalna. Wprowadzenie do akupunktury

Medycyna niekonwencjonalna. Wprowadzenie do akupunktury

Medycyna niekonwencjonalna. Wprowadzenie do akupunktury
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Akupunktura to wywodząca się z tradycji medycyny chińskiej, popularna metoda leczenia. Uznawana za uzupełnienie tradycyjnej medycyny, zyskuje coraz większe grono entuzjastów. Dzięki akupunkturze może zostać zredukowany zbierający się w organizmie stres, ból mięśni i organów, co dzieje się za sprawą przywrócenia równowagi energii drzemiącej w organizmie.

Na czym polega akupunktura? Ciało każdego człowieka ma w sobie energię płynącą dwunastoma kanałami. Każdy kanał łączy się z odpowiednim narządem znajdującym się w ciele. Kanały połączone są z punktami używanymi w leczeniu, są to tzw. punkty akupunkturowe. Każdy punkt ma więc wpływ na stan innej części ciała czy narządu znajdującego się w ciele. Odpowiedni przepływ tej energii w kanałach ma wpływ na stan zdrowia każdego człowieka, dlatego tak niezwykle istotne jest dbanie o właściwą energię. Punkty akupunkturowe nakłuwane są więc specjalnymi srebrnymi lub złotymi igłami, w celu odbudowania energii i spowodowania prawidłowego przepływu.

Wielu osobom na myśl o wbijaniu w ciało igieł, przechodzą ciarki. Okazuje się jednak, że akupunktura jest metodą medycyny niekonwencjonalnej, która jest całkowicie bezbolesna. Igły wykorzystywane do zabiegu przez specjalistę są niezwykle cienkie. Efektem zamiast bólu jest zrelaksowanie oraz przypływ radości. Jeśli zdecydujemy się na spróbowanie akupunktury musimy dokonać dokładnego rozeznania. Warto jest sprawdzić kwalifikacje osoby, w której ręce się oddamy. By móc wykonywać zabiegi akupunktury, lekarz musi być członkiem Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Akupunktury. Musi posiadać również odpowiednie uprawnienia, czego potwierdzeniem są dokumenty, które musi nam ukazać, gdy o to poprosimy.

Inne artykuły o medycynie i farmacji: