You are here:  / Apetiblock cena rossmann / Oprogramowanie stomatologiczne

Oprogramowanie stomatologiczne

Oprogramowanie stomatologiczne
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

oprogramowanie-stomatologiczne-5Dobre oprogramowanie to dzisiaj podstawa dla funkcjonowanie wielu instytucji. W pewnych obszarach można się jeszcze bez niego obejść, ale to z pewnością już tylko kwestia czasu, żeby pojawiło się dosłownie wszędzie. Również branża medyczna jest już mocno zinformatyzowana. Gabinety lekarskie czy stomatologiczne bez stosownego oprogramowania już nie obywają się.
Oprogramowanie stomatologiczne musi obejmować kilka obszarów istotnych dla każdego stomatologa. Rejestr pacjentów to podstawa, która umożliwia uporządkowanie posiadanych danych. Diagram zębowy z kolei pozwala na dokładną rejestrację stanu uzębienia każdego z pacjentów.
Niezwykle ważne jest elektroniczne wystawianie recept. Terminarz pozwala ekonomicznie gospodarować czasem. System wysyłania powiadomień do pacjentów za pomocą sms i e-mail też sprawdza się w praktyce. Z reguły  każde oprogramowanie stomatologiczne zawiera też aplikację pozwalającą na szybką weryfikację statusu ubezpieczenia pacjenta w systemie eWUŚ.
Oprogramowanie stomatologiczne jest z reguły proste w obsłudze
i sprawdza się w codziennej pracy.

Inne artykuły o medycynie i farmacji: