You are here:  / Apetiblock dzialania niepożądane / Portal medyczny

Portal medyczny

Portal medyczny
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

portal-medyczny-3Każdy lekarz czy inny personel medyczny, powinni nieustannie pogłębiać swoją wiedzę fachową i ciągle aktualizować posiadane informacje ze swojej specjalizacji. Kiedyś służyły temu grube tomy książek medycznych, obecnie najlepszym źródłem wiedzy dla nowoczesnego lekarza jest portal medyczny.
W naszym kraju prężnie działa cały szereg tego typu stron, które przekazują niezbędne informacje w rzetelny i profesjonalny sposób. Serwisy te są najczęściej tworzone przez samych lekarzy zarówno z kraju jak i zagranicy, którzy chętnie dzielą się informacjami z kolegami po fachu. Prezentują swoje osiągnięcia, wyniki badań laboratoryjnych, a nawet filmy prezentujące przebieg różnych zabiegów medycznych, w tym skomplikowanych i nowatorskich operacji. Nowoczesny i funkcjonalny portal umożliwia także bezpośrednie rozmowy pomiędzy lekarzami, którzy na bieżąco mogą wymieniać się wiedzą a nawet być konsultantami podczas operacji.
Dobry portal medyczny to skuteczna platforma edukacyjna, która zawiera certyfikowane kursy online, najczęściej realizowane w formie e-learningu, a zdobyte po ich ukończeniu punkty edukacyjne są honorowane przez Naczelną Izbę Lekarską. Większość tego typu stron jest zamknięta dla zwykłych użytkowników, dzięki czemu przypadkowe osoby nie mogą zamieszczać na nich żadnych, niezweryfikowanych informacji.

Inne artykuły o medycynie i farmacji: