You are here:  / Apetiblock cena rossmann / Stomatolog – Warszawa

Stomatolog – Warszawa

stomatolog (1)Jeśli masz problemy z obolałymi, krwawiącymi dziąsłami, zapewne spróbowałeś zastosować podstawowe, domowe środki zaradcze.
Jak możemy sobie pomóc?

Z pewnością dobrze jest zmienić pastę do zębów na specjalną pastę dla wrażliwych dziąseł. Taka pasta jest łagodniejsza od typowej pasty używanej przez nas na co dzień. Nie zawiera tyle substancji ściernych, za to wzbogacona jest ekstraktami z ziół leczniczych takich jak szałwia czy rumianek.

Na obolałe dziąsła dobrze jest także stosować płukanie jamy ustnej wywarem z szałwii. Szałwia ma działanie odkażające i przeciwbakteryjne. Leczy stany zapalne. Jeśli płukanie z szałwii nie pomoże, można spróbować przepłukiwać usta wodą z rozpuszczoną łyżeczką sody. Soda jest środkiem odkażającym i ma działanie lecznicze. W aptekach dostępne są też środki bakteriobójcze działające miejscowo w postaci płynów lub maści.

Jeśli żadna forma leczenia na własną rękę nie pomaga trzeba udać się do dentysty. Stomatolog pomoże zlokalizować źródło problemu i zastosuje odpowiednie leczenie, często antybiotykiem.

Inne artykuły o medycynie i farmacji: