Opinie użytkowników
Pacjentka 40+ miała duży kompleks pośladków. Były opadnięte i niemal całkowicie płaskie wskutek takiej budowy anatomicznej oraz zaniku tkanki z wiekiem i wiotkości skutkującej opadnięciem. Kiedy zgłosiła się do mnie rok temu, powiedziałem, że są dwie drogi – albo implanty albo kwas polimlekowy. Przeszczep tłuszczu w ogóle nie wchodził w grę, bo to osoba szczupła, wysportowana i nie byłoby go skąd u niej tego tłuszczu wziąć. Kwas hialuronowy też nie, z racji trochę bezpieczeństwa, a trochę trudności uzyskania dobrego efektu.
Powiększanie pośladków kwasem polimlekowym
Kobieta zdecydowała się na kwas polimlekowy. Problem płaskich pośladków był u niej naprawdę bardzo duży, można wręcz powiedzieć, że w ogóle się nie odznaczały od ud, były całkowicie spłaszczone. Pacjentka była jednak zdeterminowana, a także dobrze sytuowana finansowo, co umożliwiało podjęcie tego procesu, który – od razu uprzedziłem – będzie długi (około rok) i wieloetapowy, gdyż ze względów bezpieczeństwa nie można podać naraz za dużej ilości preparatu.
- Obrzęk i stwardnienie pośladków, czyli co może pójść nie tak
Kwas polimlekowy alternatywą dla implantów pośladków
Jakie można wyciągnąć wnioski z tego przypadku? Bardzo cenne. Pierwszy i najważniejszy – kwasem polimlekowym można uzyskać spektakularne efekty, będące alternatywą dla implantów pośladków. Efekty są moim zdaniem nawet lepsze niż implanty, bo bardziej naturalne w wyglądzie i dotyku.
Modelowanie pośladków
Żeby jednak osiągnąć takie efekty jak u opisywanej pacjentki i żeby wszystko odbyło się bezpiecznie potrzeba jednak kilka czynników. Przede wszystkim cierpliwości pacjenta, ale też osoby wykonującej zabieg. Z tym łączy się odpowiedni mindset – jeśli jako lekarz mam wiedzę, doświadczenie i wiem, co chcę osiągnąć, to nie idę na skróty.
- Coraz więcej powikłań po kwasie polimlekowym
Można powiedzieć, że mam szczęście, bo trafia do mnie dużo osób z powikłaniami po kwasie polimlekowym (aktualnie nawet więcej niż po kwasie hialuronowym), więc daje mi to możliwość analizowania różnych przypadków.
Nie należy lekceważyć wpływu promieniowania ultrafioletowego na skórę.
Ekspozycja tkanki na kąpiele słoneczne przyspiesza procesy starzeniowe skóry. Fotostarzenie przyczynia się do pojawiania się mikrouszkodzeń, zmarszczek, przebarwień, a nawet oddziałuje na powstawanie przemian nowotworowych.
Jak skutecznie niwelować skutki negatywnego oddziaływania słońca na skórę?
Po ekspozycji na słońce warto zadbać o odpowiednie nawodnienie – zarówno od.