Rivendell Clinic - opinie
Budzisz się rano, wstajesz z ciepłego łóżka, zerkasz w lustro… i widzisz, że znowu pod Twoimi oczami pojawiły się cienie, które rujnują świeży wygląd Twojej twarzy. Brzmi znajomo? Skąd biorą się zasinienia pod oczami i jak się ich pozbyć, aby nie musieć wydawać tony pieniędzy na korektory i podkłady?
Czym są cienie pod oczami
Cienie i tak zwane "worki" pod oczami są niczym innym jak tylko widocznymi przez bardzo cienką skórę wokół oczu poszerzonymi naczyniami krwionośnymi. Im skóra jest cieńsza i bledsza, tym są one bardziej widoczne.
Jaka jest przyczyna ich powstawania?
Przyczyn powstawania cieni pod oczami jest kilka. Najbardziej oczywistą jest przemęczenie organizmu. Istotna jest nie tylko ilość snu ale również jego jakość. Pozycja zasypiania ma tutaj dość istotne znaczenie, ponieważ przykładowo spanie na brzuchu powodować może kumulowanie się krwi w okolicy oczodołów co wpływa na pogłębienie się widoczności cieni i "worków".
Ponadto pozycja ta sprzyja powstawaniu opuchlizny. Kolejną przyczyną jest niewłaściwy tryb życia oraz związana z nim dieta. Jeżeli dostarczamy sobie zbyt małą ilość wody, witamin i składników odżywczych, cienie pod oczami są jednym z sygnałów aby takie nawyki zmienić. Istotna w powstawaniu zasinień jest także genetyka, na którą niestety wpływu nie mamy. Cienie są bardziej widoczne u osób o bladej karnacji, które dodatkowo posiadają cieńszą skórę wokół oczu.
Sposoby na cienie pod oczami
Sposób na redukowanie cieni pod oczami należy dopasować do przyczyn problemu. Jeżeli znacząca jest genetyka - możemy problem maskować lub zdecydować się na zabieg redukcji cieni z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.
Warto zwrócić uwagę na jakość naszego snu, bo być może niewysypianie się powoduje u nas zasinienia. Ponadto zmiana diety na dobrze zbilansowaną, odpowiednie nawodnienie organizmu oraz możliwe ograniczenie stresu są skutecznymi sposobami na świeży wygląd.
Polecane są także różnego rodzaju zimne okłady pod oczy, w tym kompresy z rumianku. Wystarczy po zaparzeniu herbaty rumiankowej przyłożyć torebki z ziołami w miejsce powstawania cieni. Przy regularnym stosowaniu może to oczekiwane korzyści.
Zimne okłady można zrobić również z schłodzonych plastrów ogórka, surowego ziemniaka czy też płatków kosmetycznych namoczonych w mleku. Cienie pod oczami sprawiają, że wyglądamy na osoby zmęczone, zestresowane, chore. Jeśli zależy nam na pięknym, zdrowym wyglądzie warto zacząć stosować sposoby na redukowanie ciemnych cieni i "worków" pod oczami, które pojawiają się po obudzeniu i mogą utrzymywać się przez wiele godzin. Zazwyczaj najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zmiana na zdrowsze życiowych nawyków.