Tlenoterapia - Informacje
Regularne przeprowadzanie terapii w komorze hiperbarycznej niesie za sobą wiele pozytywnych skutków. Tlenoterapia rozpoczyna procesy naprawcze, poprawia wydolność organizmu i hamuje starzenie komórek. Dodatkowo przyspiesza regenerację organizmu po różnego rodzaju kontuzjach.
Czym jest tlenoterapia hiperbaryczna?
Komora hiperbaryczna jest bardzo szczelnie zamkniętym urządzeniem, które dostarcza pacjentowi tlenu pod zwiększonym ciśnieniem. Służy do przyspieszania procesów takich jak gojenie ran i wspomaga odżywienie komórek organizmu. Tlen jest bodźcem do rozpoczęcia procesów naprawczych, nawet dla nieukrwionych miejsc w organizmie. Terapia niesie za sobą regenerację komórek, dzięki czemu przyspiesza rehabilitację.
Jak wygląda sesja w komorze hiperbarycznej?
Podczas terapii hiperbarycznej pacjent otrzymuje ten pod wysokim ciśnieniem 3 atmosfer. Komora jest szczelnie zamknięta, dlatego otrzymuje on maksymalną dawkę tlenu. Takie rozwiązanie pozwala maksymalnie przyspieszyć procesy regeneracji, co jest szczególnie ważne podczas rekonwalescencji lub gojenia się urazów.
Znaczenie terapii hiperbarycznej dla wydolności organizmu
Dla wydolności organizmu szczególne znaczenie ma właśnie odpowiednie dotlenienie mózgu oraz komórek. Podczas jednej sesji dotlenione zostaje całe ciało, a tlen dociera nawet do nieukrwionych miejsc organizmu. Poprawia to ogólne odżywienie, a tlen pobudza komórki do regeneracji.
Skutki tlenoterapii hiperbarycznej po COVID-19
Terapia hiperbaryczna pozwala skutecznie pozbyć się wirusów i bakterii, które namnażają się w organizmie. Poprawia pracę układu oddechowego, co w widoczny sposób przekłada się na wydolność oraz lepszą odporność. Wspomaga przy tym wiele innych układów, np. krwionośny czy sercowo-naczyniowy.