Lenovo T440 Opinie
LaptopyRankingiNowinkiBibliotekaInfoSzukajka recenzji. Deutsch English Español Français Italiano Nederlands Polski Português Русский Türkçe Svenska Chinese Magyar LaptopyRankingiNowinkiBibliotekaInfoSzukajka recenzji. Deutsch English Español Français Italiano Nederlands Polski Português Русский Türkçe Svenska Chinese Magyar Deutsch English Español Français Italiano Nederlands Polski Português Русский Türkçe Svenska Chinese Magyar Test Lenovo ThinkPad T44026/01/2014 Lenovo stopniowo odchodzi od rozwiązań, które kupiło od IBM wraz z marką ThinkPad. Model T440 nie zatracił doszczętnie charakteru legendarnych poprzedników, ale z pewnych nowinek technicznych trudno być zadowolonym. Zasadniczo jednak okazało się, że to całkiem dobry laptop do pracy.
Opudowa
Laptopy z serii ThinkPad T mają długą historię. W najnowszej odsłonie, T440, producent postawił na nowe wzorce i dopasował swój produkt do wymagań, jakie są stawiane klasie ultrabooków. Jeśli za bezpośredniego poprzednika T440 uznamy model T430, zmiany są dość rewolucyjne. Nowszy ThinkPad jest o 5 mm szczuplejszy i o około pół kilograma lżejszy. Jeśli zaś za poprzednika omawianej konstrukcji uznamy ultrabook T430u, T440 jest lżejszy o 300 g (bez dodatkowego akumulatora) lub waży tyle samo (z dwiema bateriami).
Model T440 zachował przynajmniej częściowo ducha ThinkPadów. Mimo spadku masy obudowa posiada jako taką solidność, choć energiczny nacisk w niektórych miejscach może spowodować niewielkie odkształcenia. Matowe powierzchnie nie ulegają łatwo zarysowaniom i są odporne na większość zabrudzeń.
W specyfikacji podanej na stronie Lenovo jest napisane, że pokrywa ekranu jest wykonana z włókna węglowego, a spód notebooka zrobiono ze stopu magnezu. Na spodzie znajdują się złącze stacji dokującej oraz kanaliki, które w założeniu mają odprowadzić ciecze przypadkowo rozlane na powierzchnię klawiatury.
Osprzęt
Podświetlona klawiatura (1. stopień intensywności) podświetlona klawiatura (2. stopień intensywności)Podobnie jak chyba wszystkie nowe laptopy, T440 posiada klawiaturę wyspową. Nie można jej porównywać z doskonałymi manuałami montowanymi w starych ThinkPadach, ale na tle nowoczesnych klawiatur wyspowych wyróżnia się dość pozytywnie.
Płytka dotykowa o wymiarach 10 x 7,5 cm jest duża. Precyzja kierowania kursorem oraz rozdzielczość płytki nie dają większych powodów do narzekań, podobnie jak podstawowe wsparcie dla obsługi gestów.
Obraz
Producent wyposaża ThinkPady T440 w kilka różnych modeli 14-calowych matryc. Różnią się one między sobą nie tylko rozdzielczością wyświetlanego obrazu, ale także obsługą funkcji dotykowej (niektóre ją wspierają, inne nie). Na nasze testy trafił egzemplarz wyposażony w matrycę o matowej powierzchni, pozbawioną wsparcia dla obsługi dotyku. Rozdzielczość naturalna opisywanego wyświetlacza to 1600 x 900 pikseli.
Opinie użytkowników
Średnia opinia: 3.93/5.