Okulary ajurwedyjskie - opinie lekarzy
Sprawna perfuzja oczna, czyli dostarczanie krwi do oka, odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu prawidłowego widzenia i zdrowia oczu. Następstwa związane z zaburzeniami ukrwienia gałek ocznych mogą prowadzić do wielu zmian chorobowych, w tym do nasilenia jaskry czy upośledzenia wzroku w wyniku zmian w naczyniach krwionośnych (zator, zakrzep, neuropatia niedokrwienna).
Zmiany Zwyrodnieniowe Kręgosłupa a Perfuzja Oczna
Jednym z ważnych czynników wpływających na perfuzję oczną są zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, zwłaszcza w odcinkach szyjnym i lędźwiowym.
Przewlekły Stres a Perfuzja Oczna
Stres, zwłaszcza przewlekły, znacząco wpływa na dopływ krwi do oczu. Autonomiczny układ nerwowy, regulujący przepływ krwi, reaguje na stres poprzez aktywację układu współczulnego.
Koncepcja Stresu według Selyego
Hans Hugon Selye, twórca koncepcji stresu, opisał trzy fazy reakcji na stres: fazę alarmową, fazę adaptacji i fazę wyczerpania.
Metody Relaksacyjne a Poprawa Perfuzji Ocznej
Skutecznym sposobem radzenia sobie ze stresem i poprawy perfuzji ocznej są metody relaksacyjne w których dominuje pobudzenie układu przywspółczulnego.
Trening Autogenny a Jego Wpływ na Jaskrę
Trening autogenny Schultza, będący formą odprężenia fizycznego i umysłowego, wykazał swoją skuteczność jako terapia wspomagająca dla pacjentów z jaskrą.
Opinie użytkowników
Ajurweda to rodzaj medycyny, wywodzący się z kultury hinduskiej. Jej początki sięgają XII w. p.n.e., a zatem jest jedną z najstarszych metod leczniczych. Pomimo tego Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała ajurwedę za oficjalną naukę medyczną.