Accent Prime opinie
Leczenie pajączków na nogach często okazuje się jedynym sposobem na całkowite pozbycie się tego uporczywego problemu. Rozszerzone sieci naczyniowe i teleangiektazje kończyn dolnych wywołują spory dyskomfort psychiczny i są bardzo kłopotliwe pod względem estetycznym. Aby dobrać odpowiednią metodę ich usunięcia, należy odbyć specjalistyczną konsultację. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się w tym celu technologie laserowe, które bazują na zastosowaniu odpowiednio zaprojektowanej aparatury.
Spis treści:
- Kiedy należy przeprowadzić leczenie?
- Przyczyny zmian i wskazania do procedury
- Specyfika zabiegów
- Jak je usunąć?
- Systemy laserowe
- Zalecenia i przeciwwskazania
Kiedy należy przeprowadzić leczenie pajączków na nogach?
Leczenie pajączków na nogach można przeprowadzić w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic, gdzie korzystamy w tym celu z dedykowanych temu problemowi urządzeń laserowych. Systemy te coraz częściej są wybierane w zastępstwie procedur chirurgicznych, pozwalając na redukcję zmian naczyniowych o różnym podłożu. Zabieg ten umożliwia eliminację całych siatek, naczyniaków i teleangiektazji, a także nici występujących pojedynczo czy też innych widocznych form kapilar. Odpowiednio skoncentrowana wiązka laserowa pozwala na precyzyjne zamknięcie nieestetycznych tętniczek, żyłek i naczyń włosowatych.
Przyczyny zmian i wskazania do procedury
Zabieg laserowy polecany jest w przypadku zmian spowodowanych różnymi czynnikami, takimi jak symptomy chorób dermatologicznych, endokrynologicznych i internistycznych, predyspozycje genetyczne i zaburzenia hormonalne. Wskazaniem do wykonania procedury są też nadzwyczajne stany fizjologiczne towarzyszące uwidocznieniu naczynek, włącznie z ciążą i związanymi z nią zmianami w pracy układu dokrewnego. W wielu przypadkach zabieg sprawdzi się też jako środek zaradczy po przyjmowaniu niektórych leków, takich jak różne preparaty aplikowane miejscowo czy też produkty zawierające glikokortykosteroidy.
Specyfika zabiegów
Usuwanie pajączków metodą laserową opiera się w dużym stopniu na zjawisku fototermolizy. Zabieg podnosi temperaturę wewnątrz kapilar, prowadząc do uszkodzeń struktur ścian naczyniowych oraz blokując przepływ krwi. Ich udrożnienie następuje w ciągu kilku dni dzięki fizjologicznym makrofagom. W czasie procedury nie dochodzi do zamknięcia naczynek zdrowych, dlatego metoda laserowa nie wywołuje niepożądanych komplikacji. Wysoka temperatura nie stwarza też ryzyka poparzeń.
Jak usunąć pajączki naczyniowe na nogach poprzez leczenie laserowe?
Pajączki naczyniowe na nogach mogą być usunięte poprzez leczenie laserowe już w ciągu kilku odpowiednio zaplanowanych sesji, które zapewniają widoczną redukcję niepożądanych zmian. W rezultacie zabieg pozwala na uzyskanie estetycznej, zadbanej i jednolitej skóry kończyn dolnych. Procedura ta jest szczególnie zalecana w przypadku pogłębiających się kompleksów, które skłaniają do zasłaniania pajączków, niteczek i innych nieestetycznych zmian naczyniowych na nogach długą odzieżą.
Systemy laserowe
Lasery wykorzystywane do zabiegu mogą bazować na różnych technologiach. Obecnie dużym powodzeniem cieszy się zastosowanie urządzeń wykorzystujących wiązki impulsowe, które pozwalają na ograniczenie ciepła emitowanego do tkanek. System taki dysponuje odpowiednim oknem szafirowym, umożliwiającym chłodzenie skóry w obszarze kończyn dolnych. Do zamykania naczynek dochodzi pod wpływem przyłożenia głowicy do wybranych zmian, co powtarzane jest kilkukrotnie dla uzyskania właściwych rezultatów.
Zalecenia i przeciwwskazania
Przed przeprowadzeniem zabiegu laserowego konieczna jest konsultacja, podczas której specjalista starannie ocenia stan zmian naczyniowych, a także zbiera informacje na temat obecnej kondycji zdrowotnej pacjenta. Przed zabiegiem konieczne jest szczególne zadbanie o czystość skóry, a także unikanie ekspozycji słonecznej i stosowania intensywnej pielęgnacji. Warto pamiętać, że usuwanie pajączków metodami laserowymi obarczone jest pewnymi przeciwwskazaniami. Zabiegu nie wykonuje się u kobiet w ciąży i karmiących piersią, a także osób przyjmujących środki o potencjalnym działaniu fotouczulającym - np. retinoidy, niektóre antybiotyki, ziele dziurawca i nagietka.
Opinie użytkowników
Średnia opinia: 3.86/5.