You are here:  / Blog / Another War

Another War

Another War

Another War to cRPG, którego akcja rozgrywa się w okupowanej Europie podczas II wojny światowej. Łącząc najlepsze elementy z takich gier jak Fallout, Planescape: Torment, Diablo i kilku innych, ma stanowić ciekawy tytuł. Warto nadmienić, iż Another War jest niczym innym jak polskim produktem tworzonym przez ludzi z Mirage Interactive. O ile ich ostatnio wydana gra „Mortyr” nie spełniła wszystkich oczekiwań graczy, to całkiem inaczej ma być w przypadku „Kolejnej Wojny”.

Sama fabuła gry została ujawniona tylko w nikłym procencie. Naszym pierwszym zadaniem okazuje się być spotkanie z Pierrem starym, dobrym przyjacielem, który jakoby posiada tajemnicze dokumenty mogące ujawnić ogromy spisek zawarty między kilkoma państwami Europy. Udając się jednak na miejsce spotkania, zostajemy pojmani przez nazistów i nasza dalsza przyszłość stoi pod wielkim znakiem zapytania Od nas zależy, czy uda nam się wyplątać z rąk wroga, odnaleźć przyjaciela i odkryć największy mroczny sekret Niemców i Rosjan.

„Another War” zdecydowanie nie będzie odstawać od innych cRPG, nie musimy się zatem spodziewać wielu (lub jakichkolwiek) innowacji. Podążając przez olbrzymi świat gry, będziemy napotykać dziesiątki NPC-ów, z którymi musimy przeprowadzać konwersacje, aby rozwiązywać po kolei zagadki. W grze nie zabraknie wielu pasjonujących quest’ów, w których pomogą nam NPC-e mogące należeć do naszej drużyny. Przez większy czas gry przyjdzie nam toczyć boje, walka jest tu podobna do Diablo, czyli utrzymana w czasie rzeczywistym i bardzo krwista. Na drodze stanie nam naprawdę wielu wrogich żołnierzy, wyposażonych w broń żywcem wyjętą z II wojny światowej. Autorzy postarali się, aby gra była przesiąknięta klimatem tamtych czasów. Wszystkie lokacje, pomieszczenia (których swoją drogą ma być mnóstwo), przez jakie będziemy się przedzierać nie pozostawiają żadnych wątpliwości, w jakich latach rozgrywana jest akcja.

Jak na razie faktem przemawiającym na niekorzyść „Another War” może być nieatrakcyjna oprawa wizualna, obserwując bowiem screeny gołym okiem zauważyć można wiele niedociągnięć. Nieciekawie przedstawiają się także wymagania gry, znacznie wygórowane jak na taką jakość grafiki. Nie ma jednak już teraz co narzekać i tracić nadzieję, że nowa gra Mirage Interactive będzie „niewypałem”. Mimo iż premiery gry możemy spodziewać się na tygodniach, grafika ulegnie na pewno lekkim modyfikacjom, a kod gry zostanie zoptymalizowany.

Inne artykuły o medycynie i farmacji: