Biały zlewozmywak: opinie, praktyczność i utrzymanie - czy warto?
Jedne z najczęstszych pytań, jakie otrzymuje dział obsługi klienta Primagran, dotyczą białych zlewozmywaków. Choć uznawane są one za absolutną klasykę, to wiele osób obawia się białego zlewu w kuchni. Dlaczego?
Opinie o białych zlewozmywakach nie zachęcają do ich zakupu. Niektórzy użytkownicy skarżą się, że jest on trudny i czasochłonny w pielęgnacji, bardziej podatny na zabrudzenia i zacieki, problematyczny. Czy tak jest naprawdę? O opinię na temat praktyczności i utrzymania białego zlewozmywaka kuchennego spytaliśmy ekspertów.
Biały zlew kuchenny uznawany jest za klasykę. Pasuje on do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, angielskim, vintage. Białe zlewozmywaki dobrze spisują się też w kuchniach minimalistycznych oraz nowoczesnych. Można je łączyć z blatami drewnianymi, marmurowymi lub wykonanymi z konglomeratów. Ich uniwersalność nie podlega żadnej dyskusji.
Mnóstwo kontrowersji
Białe zlewozmywaki prezentują się niezwykle elegancko i stylowo. Pasują do nich niemal każde meble kuchenny, każdy rodzaj blatu czy armatury. Nasi klienci zlewozmywaki w kolorze białym łączą zarówno z bateriami chromowanymi, jak i granitowymi. Biały kolor w kuchni budzi jednak wiele kontrowersji.
O czym pamiętać kupując biały zlew kuchenny?
Kupując biały zlewozmywak, trzeba mieć na uwadze to, że zawsze będzie on wymagał wzmożonych zabiegów pielęgnacyjnych i czyszczących. Jednak to, czy utrzymanie w czystości zlewu będzie możliwe, w dużej mierze zależy od tego, z jakiej jakości materiałów jest on wykonany.
Jak utrzymać w czystości biały zlewozmywak kuchenny?
Biały zlewozmywak kuchenny czyścić się tak samo, jak sprzęty w innych kolorach. Zaleca się, aby podstawowe czynności pielęgnujące wykonywać po każdym skorzystaniu ze zlewu. Zagwarantuje to, że na powłoce komór nie pozostaną przebarwienia po kawie, herbacie, winie czy innych płynach wylewanych do zlewów.