You are here:  / Apetiblock dzialania niepożądane / Dentysta Kraków

Dentysta Kraków

Stomatolog-niezwykle ważny w profilaktyce zdrowia

Wielu z nas stara się dbać o profilatykę zdrowia. Jedni wykonują badania profilatyczne regularnie, a są tacy, którzy dbają o siebie tylko w razie konieczności. Do badań profilaktycznych należą badania krwi, mammografia, usg, cytologia.
Jednak często zapominamy o tak istotnych sprawach, jak uzębienie, a kryje się za tym wizyta u dentysty. Stan naszego uzębienia jest niezwykle ważny, a jego zaniedbanie często prowadzi do wielu poważnych chorób, których konsekwencje mogą być poważne. Choroby dziąseł i uzębienia niosą poważne zagrożenie nie tylko dla górnych dróg oddechowych, ale przyczyniają się nawet do chorób serca! Profilaktyka nie powinna zatem opierać się tylko o codzienne szczotkowanie jamy ustnej, ale należy także co najmniej raz w roku odwiedzić specjalistę.
Jeżeli w profilaktyce naszego zdrowia może pomóc nam dentysta Kraków oferuje szereg specjalistów, zajmujących się zarówno profilaktyką uzębienia, jak i wykonywaniem wielu mniej i bardziej skomplikowanych zabiegów niezbędnych dla zdrowia naszych zębów. W ofercie profilaktyki stomatologicznej na pierwszym miejscu znajduje się skaling i piaskowanie, mające na celu usunięcie kamienia i osadu nazębnego za pomocą urządzenia ultradźwiękowego oraz piaskarki. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.
Stomatolodzy w Krakowie przywiązują szczególną uwagę na profilaktykę paradontozy.
Wobec najmłodszych pacjentów stosowane są zabiegi fluoryzacji oraz lakowania. Mali pacjenci mogą liczyć na szczególnie przyjazną atmosferę w gabinetach stomatologicznych.
Wysoce rozwinięty zakres usług zawiera także zabiegi w kierunku stomatologii estetycznej, endodoncji, chirurgii stomatologicznej.
Najbardziej wrażliwi pacjenci, otrzymują gwarancję skutecznego znieczulenia w trakcie wszystkich zabiegów.
Dentyści w Krakowie tworzą grupę najbardziej wykwalifikowanych specjalistów stomatologii i chirurgii stomatologicznej w Polsce.

Inne artykuły o medycynie i farmacji: