You are here:  / Apetiblock opinie lekarzy / For flex – idealny lek na obolałe stawy?

For flex – idealny lek na obolałe stawy?

For flex – idealny lek na obolałe stawy?

Lek ten jest przeznaczony tylko i wyłącznie do stosowania zewnętrznego co zapewnia działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz działa w sposób chłodzący.

Co wchodzi w skład leku For flex na stawy? Wskazania i przeciwwskazania

Uwalnianie i skład.

For Flex to innowacyjny preparat na stawy jest bezbarwny, przejrzysty. Jest on umieszczony w aluminiowej tubce o pojemności od 50 do 100g. Preparat składa się z dwóch aktywnych składników: ibuprofenu (50mg w 1 g produktu) i lewomentolu (30mg do 1 g). Substancje pomocnicze są lekami dizopropanolaminowymi. W skład wchodzi także woda, karbomer, glikol propylenowy, etanol 96%.

Wskazania

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami. Preparat jest stosowany w różnego rodzaju chorobach, w celu miejscowego łagodzenia bólu o różnym nasileniu i różnego pochodzenia, np. gdy stwierdzono u pacjenta zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, reumatoidalne zapalenie stawów, lumbago, zapalenie kości i stawów, zapalenie pochewki ścięgna, zapalenie torebki stawowej, reumatyzm tkanek miękkich, stany zapalne stawów i urazy tkanek miękkich. Stosowany jest również kiedy występują: ból w dolnej części pleców i tylnej części różnego pochodzenia, osteochondroza z zespołem korzeniowym i inne choroby układu mięśniowo- szkieletowego.

Przeciwwskazania

Zgodnie z instrukcjami preparat nie powinien być stosowany jeżeli zaobserwowano zwiększoną wrażliwość na jeden albo oba składniki aktywne leku albo na substancje pomocnicze.

Ciąża i karmienie piersią

Dzieci do 14 lat.

Lek nie powinien być stosowany na otwarte rany i skórę z zaburzeniami integralności.

Pomimo faktu, że ibuprofen jest tutaj w dużym stężeniu, ma on niską absrobcję w krążeniu, lek należy stosować ostrożnie u pacjentów, którzy chorują na niewydolność nerek, niewydolność wątroby, wrzody żołądka, mają problemy z jelitami, przewlekłą niewydolnoć serca, porfirię wątrobową, astmę oskrzelową, skłonność do skurczy oskrzeli. Preparat należy również stosować bardzo ostrożnie w przypadku osób starszych.

Inne artykuły o medycynie i farmacji: