Hamak z Biedronki - Czy warto kupić Opinie

Hamak z Biedronki - Opinie

Mikaela Colville-Andersen, Bjarke Ingels, Thomas Dambo i Meik Wiking. To oni zarazili mnie miłością do Kopenhagi, na długo zanim odwiedziłam ją po raz pierwszy. Dzięki pierwszemu, wiemy, że na rowerze można jeździć nie tylko w stroju sportowym i jak się projektuje miasto dla mieszkańców, a nie samochodów. Drugi pokazał w Abstrakcie jak z najmniej fajnego miejsca w mieście można stworzyć coś wartościowego dla mieszkańców i zaprojektował spalarnię odpadów w kształcie góry ze stokiem narciarskim i punktem widokowym na szczycie. Trzeci poukrywał w mieście ogromne drewniane trole. Ten czwarty napisał kilka ciekawych książek, nauczył nas dlaczego Duńczycy to jeden z najszczęśliwszych narodów na świecie i stworzył w Kopenhadze Muzeum Szczęścia. Po takim teoretycznym wstępie nie było szans, żebym nie wpisała Kopenhagi na moją bucket list. W zeszłym roku w końcu udało mi się odwiedzić stolicę rowerów, designu i cynamonu i nareszcie mogę podzielić się z tobą praktycznymi wskazówkami o zwiedzaniu Kopenhagi.

Opinie użytkowników

Kiedy przyjechać Kopenhaga to miasto, które warto odwiedzać przez cały rok. Mimo wszystko, planując przyjazd, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii:

  • Jeśli chcesz odwiedzić Ogrody Tivoli, weź pod uwagę, że nie działają przez cały rok.
  • Można je odwiedzać od drugiej połowy marca do końca sierpnia, potem w okolicy Halloween i Bożego Nardozenia.
  • W lutym warto wpaść na Copenhagen Light Festival, podczas którego w mieście porozstawiane są instalacje świetlne.

Opinie użytkowników

Dojazd z lotniska jest banalnie prosty. Wystarczy przejść do terminala 3 i tam wsiąść w metro (żółta trasa), które w 15 minut dociera do centrum. Bilet można kupić w biletomacie na stacji lub w aplikacji DOT Tickets. Bilet z lotniska do centrum jest nieco droższy (30 koron) niż każdy następny przejazd po centrum (24 korony).

Jak się poruszać po mieście? Kopenhaga to królestwo rowerów, większość hoteli umożliwia gościom wypożyczenie roweru i zwiedzanie miasta na dwóch kółkach.

Copenhagen Card to również świetna opcja, która pozwala zaoszczędzić na biletach wstępu do atrakcji oraz komunikacji miejskiej.

Gdzie jeść? Fanom próbowania lokalnych smaków polecam degustację słynnej kanapki ze śledziem w jednej z licznych knajp na Nyhavn.

Gdzie spać? Wszystko zależy od dostępnego budżetu, ale Urban House by MEININGER to dobra opcja w dobrej lokalizacji.

Jak za to wszystko zapłacić? Najlepiej wykorzystać Copenhagen Card, który umożliwia płatności zbliżeniowe lub za pomocą telefonu.

Średnia opinia: 3.84/5.

Halina Kowalczyk
4/5

Małgorzata Stępień
5/5

Jolanta Jabłoński
3/5

Paweł Jabłoński
2/5

Dariusz Stępień

Jestem Dariusz, ekspert i pasjonat strony internetowej Apetiblock Opinie. Moja misja to dostarczanie rzetelnych recenzji produktów, firm i usług. Na moim portalu znajdziesz informacje, których potrzebujesz, oparte na autentycznych opiniach użytkowników. Dzięki mojej wiedzy i zaangażowaniu pomagam innym w dokonywaniu świadomych wyborów zakupowych. Moja pasja do testowania i oceniania różnych produktów sprawia, że zawsze staram się dostarczyć najbardziej wartościowe informacje dla naszej społeczności online.

Go up