Lampy kolagenowe - opinie lekarzy
Kiedy za oknem zaczynają królował przyjemne temperatury panie chętnie zamieniają spodnie na znacznie krótsze kreacje. Dzięki nim mogą eksponować swoje wdzięki i przyciągać męskie spojrzenia. Tym bardziej, że nogi to ta część ciała, która jest najbardziej widoczna. Niestety po zimie skóra jest zazwyczaj bardzo jasna, czasem wręcz blada – jednym słowem nieatrakcyjna. By temu zaradzić warto udać się do solarium. Piękna, równomierna opalenizna podkreśla mięśnie, wysmukla całą sylwetkę, podnosi samoocenę. Jednakże bez względu na to, czy opalasz się na słońcu czy w solarium często dochodzi do sytuacji, w której dekolt i ramiona są już złocisto-brązowe, a nogi nadal pozostają odporne na działanie promieni UV. To niezwykle frustrujące.
Dlaczego nogi trudno opalić?
Wielu paniom zależy na pięknie opalonych nogach. Jednakże nie jest to wcale takie proste zadanie na jakie wygląda. Powodów jest kilka, choć w głównej mierze winna jest biologia. Skóra na nogach (zwłaszcza na łydkach) bardzo łatwo i szybko się przesusza. Dzieje się tak dlatego, że posiada znaczne mniej gruczołów łojowych w porównaniu do innych partii ciała. A te, jak wiadomo, odpowiedzialne są za właściwe jej nawilżenie. Przesuszoną skórę trudniej opalić. Martwy naskórek tworzy coś na kształt bariery dla promieniowania UV.
Peeling skóry nóg
Natura naturą, ale mamy kilka podpowiedzi w jaki sposób zwiększyć skuteczność opalania nóg. Zaczniemy od peelingu. Koniecznie należy pozbyć się martwego naskórka przed wizytą w solarium. Regularne stosowanie peelingu pomoże w uzyskaniu równomiernej opalenizny w miejscach narażonych na nadmierne wysuszenie, zniweluje ryzyko wystąpienia przebarwień, a także sprawi, że złocisto-brązowy odcień skóry będzie cieszyć oko znacznie dłużej.
.
Opinie użytkowników