Ogólne opinie o ubezpieczeniach turystycznych

Generali - Ubezpieczenie Turystyczne

Generali Ubezpieczenie Turystyczne to produkt oferowany przez towarzystwo ubezpieczeniowe Generali. Jest to rodzaj ubezpieczenia, które zapewnia ochronę podczas podróży turystycznych, zarówno w kraju, jak i za granicą. Ubezpieczenie turystyczne może obejmować różne aspekty, takie jak koszty leczenia, utraty bagażu, odwołanie podróży czy pomoc assistance.

Opinie użytkowników

Opinie o Generali w kontekście ubezpieczenia turystycznego są istotne dla potencjalnych klientów. Zgodnie z Raportem Rzecznika Finansowego, w 2020 roku Generali otrzymało 9831 skarg od klientów, co stanowiło 4,2% udział w rynku ubezpieczeń majątkowych.

Należy zauważyć, że liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego wyniosła 2341, co plasuje Generali na 10. pozycji w rankingu 20. ubezpieczycieli. Pomimo tego, towarzystwo zanotowało spadek skarg o 713 w porównaniu z poprzednim rokiem.

Poziom skarg na ubezpieczycieli w 2020 roku:

  • PKO TU S.A. - 862 skarg, udział rynkowy 1,27%
  • Generali TU S.A. - 9831 skarg, udział rynkowy 4,2%
  • AVIVA TU Ogólnych S.A. - 302 skarg, udział rynkowy 1,2%

Warto zauważyć, że Generali oferuje również ubezpieczenia na życie pod nazwą Generali Życie TU S.A., które należą do działu I. Dlatego ocena towarzystwa powinna być rozważana z uwzględnieniem różnych produktów oferowanych przez firmę.

Dane statystyczne pochodzą z Raportu Rzecznika Finansowego za 2020 rok.

Średnia opinia: 4.05/5.

Jacek Zalewski
4/5

Barbara Sikora
2/5

Moje doświadczenie z Generali Ubezpieczenia Turystyczne było bardzo negatywne. Zgłaszając szkodę podczas podróży, napotkałem wiele trudności z uzyskaniem odpowiedniej pomocy i wsparcia od firmy. Obsługa klienta była mało pomocna i nieprofesjonalna.

Paweł Zieliński
2/5

Ubezpieczenie turystyczne oferowane przez Generali okazało się być niezbyt skuteczne i mało wiarygodne. W momencie, gdy potrzebowałem wsparcia w związku z problemem zdrowotnym za granicą, firma okazała się być mało pomocna i nieudolnie zorganizowana.

Katarzyna Zając
2/5

Słyszałem wiele negatywnych opinii od innych osób korzystających z Generali Ubezpieczenia Turystycznego. Wiele osób skarżyło się na trudności w odzyskaniu odszkodowania, długie procesy rozpatrywania spraw oraz niezadowalający poziom obsługi klienta. Na podstawie tych opinii, nie polecam tego ubezpieczyciela.

Andrzej Król
5/5

Ewa Piotrowski
3/5

Tomasz Kozłowski

Jestem Tomasz, ekspert z portalu Apetiblock Opinie. Moja pasja to recenzowanie produktów, firm i usług, aby pomóc użytkownikom w znalezieniu tego, czego szukają. Dzięki moim prawdziwym opiniiom, możesz podejmować świadome decyzje zakupowe i korzystać z najlepszych ofert na rynku. Śledź moje artykuły i bądź na bieżąco z najnowszymi trendami i rekomendacjami dotyczącymi produktów. Zaufaj mojemu doświadczeniu i znajdź najlepsze rozwiązania dla siebie!

Go up