Ściana z cegłą w przedpokoju, czyli jak zrobić dobre pierwsze wrażenie
Przedpokój to wizytówka każdego domu i mieszkania. Niezależnie od tego, jaki jest jego metraż, powinien być miejscem schludnym, funkcjonalnym, a zarazem oryginalnym. Często aranżacja tego pomieszczenia jest traktowana po macoszemu. A gdyby tak ozdobić ściany przedpokoju cegiełkami? W tym artykule podpowiemy, jak zrobić to z głową!
Cegła w przedpokoju – czy wielkość pomieszczenia ma znaczenie?
Wielkość przedpokoju ma zasadnicze znaczenie w kontekście użycia cegieł dekoracyjnych. Należy zdać sobie sprawę z tego, że cegła jest materiałem o surowym i wyrazistym charakterze, w związku z czym potrafi zdominować pomieszczenie, a nawet je przytłoczyć. W takiej sytuacji większy korytarz będzie stwarzał szerokie możliwości aranżacyjne. Możesz zastosować w nim cegły na całej ścianie bez obawy, że ucierpi na tym Twoje wnętrze.
Z kolei przy mniejszym metrażu powinieneś rozważyć wykorzystanie ceglanego motywu jedynie na fragmencie ściany i (najlepiej) połączyć go z jasnym kolorem – bielą lub szarością. Taki zabieg pozwoli dodać wnętrzu aranżacyjnego pazura, zachowując jednocześnie odpowiednie proporcje wnętrza.
Przedpokój z ceglaną ścianą – jakie style aranżacyjne akceptują ten dekor?
Cegła coraz częściej gości we współczesnych aranżacjach. Pomimo swojej surowości i ciężkości wizualnej kreuje w pomieszczeniach niesamowicie ciepłą i przytulną atmosferę. Korzystają z tego architekci wnętrz, wprowadzając ten (jakże) urokliwy i ekologiczny surowiec do rozmaitych projektów. Co najlepsze, użycie cegły w korytarzu (i każdym innym pomieszczeniu), wcale nie jest równoznaczne z urządzaniem go w stylu industrialnym, loftowym, rustykalnym czy tradycyjnym.
Ściana z cegły w przedpokoju – który materiał wybrać?
Odkąd ceglane wnętrza ponownie stały się modne, producenci prześcigają się w wytwarzaniu szeroko pojętych cegieł dekoracyjnych na ścianę. Musisz wiedzieć, że część z nich to materiały naturalne, a pozostałe imitacje. Spośród wszystkich dostępnych opcji najlepszym wyborem bezsprzecznie są płytki z cegły rozbiórkowej, które jako jedyne pozwalają na odtworzenie starego ceglanego muru.
Biała cegła na ścianie w przedpokoju – czy warto się na nią zdecydować?
Przeglądając inspiracje korytarzy ozdobionych cegłą, nie sposób pominąć tych jasnych, subtelnych czy też stonowanych. Aranżacje z udziałem białych płytek ceglanych – bo o nich mowa – to częsty widok we wnętrzach minimalistycznych, nowoczesnych, a nierzadko skandynawskich i boho.
Opinie użytkowników
+48 724 077 177
Zaloguj się
Zarejestruj
0 Produkty 0,00 zł
Razem 0,00 zł
Finalizacja zamówienia