Opinie na temat Katani w jednym miejscu

Katania - Informacje o atrakcjach

Czy zastanawiasz się, jakie atrakcje można znaleźć w okolicach Katani? O, jest ich całkiem sporo! Po pierwsze, Katania jest dobrze skomunikowana z większością miast położonych we wschodniej części Sycylii, o czym już pisałam tutaj (polecam odwiedzić je wszystkie!). Oprócz wspinaczki na słynny Mount Etna, chciałabym podzielić się z Tobą kilkoma bardziej oryginalnymi pomysłami na wycieczki jednodniowe w Katani, dzięki którym na pewno zakochasz się w Sycylii i świetnie się bawisz.

Gole dell'Alcantara - jak tam dotrzeć?

Gole dell'Alcantara znajdują się mniej niż 60 km od Katanii i najwygodniejszym sposobem dotarcia tam jest samochód. Można się tam dostać także podczas wycieczki do Taorminy lub opalania się w Giardini Naxos (tutaj możesz przeczytać o najpiękniejszych plażach we wschodniej części Sycylii), bo wtedy dotrzesz do tego raju w mniej niż 20 minut. Jeśli nie masz samochodu, mówi się, że z Katani odjeżdża autobus Interbus, który łatwo zabierze Cię do celu.

Od kiedy przeprowadziłam się na Sycylię, Gole dell'Alcantara były na szczycie moich marzeń podróżniczych i nie spodziewałam się, że spełnią się tak szybko. Całą zimę starałam się przekonać moich sycylijskich przyjaciół do wspólnej wyprawy do wąwozu, ale zawsze stanowczo mnie odmawiali. Ich zdaniem najlepszym czasem na odwiedzenie Gole dell'Alcantara jest późna wiosna, lato lub wczesna jesień - wtedy można w pełni korzystać z uroków tego miejsca i zanurzyć się w lodowatej rzece.

Sycylijskie Gole dell'Alcantara, czyli raj na ziemi

Nazwa wąwozu pochodzi od rzeki Alcantara, która go przecina. Ten obszar jest częścią Parku Botanicznego i Geologicznego, który działa dopiero od około 50 lat. A jaki jest efekt tego niezwykłego krajobrazu? Formacje skalne o bardzo nietypowych kształtach sięgają wysokości nawet do 50 metrów. Powstały one kilka tysięcy lat temu w wyniku spotkania gorącej lawy z lodowatą wodą, która zastygła znacznie szybciej niż zwykle.

Alcantara Canyon - niesamowite widowisko natury

Po zejściu na dno wąwozu dotarliśmy do oszałamiającego miejsca, gdzie natura gra pierwsze skrzypce. Kto by pomyślał, że natura stworzyła to wszystko sama? Mogliśmy zobaczyć ogromne skały bazaltowe o dziwnych kształtach oraz lodowatą, przezroczystą rzekę o pięknym kolorze płynącą między nimi. Zostawiliśmy nasze rzeczy na małej plaży i szybko skoczyliśmy do orzeźwiającej wody.

Riwiera Cyklopów, czyli Acitrezza, Aci Castello i Acireale

Riwiera Cyklopów (Riviera dei Ciclopi) znajduje się tuż obok Katanii i krąży wiele intrygujących legend o tym miejscu. Składa się z trzech miast położonych bezpośrednio nad morzem i w niewielkiej odległości od siebie: Acitrezza, Aci Castello i Acireale.

Opinie użytkowników

Średnia opinia: 4.03/5.

Grzegorz Zając
5/5

Katania to miasto, które zawsze oferuje coś nowego do odkrycia - codziennie można tu znaleźć coś fascynującego.

Krzysztof Wójcik
4/5

Acitrezza to malownicza wioska rybacka z romantycznym klimatem, która z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Katarzyna Kaczmarek
3/5

Katania jest niesamowitym miejscem, które oferuje wiele atrakcji do odkrycia. Połączenie z innymi miastami na wschodniej części Sycylii sprawia, że zwiedzanie jest łatwe i przyjemne. Wizyta w Katani daje możliwość podziwiania pięknych krajobrazów i doświadczania kultury Sycylii.

Wojciech Nowakowski
5/5

Kolejne atrakcje w okolicach Katani to Acitrezza, Aci Castello i Acireale, miejsca pełne magii i legend.

Kinga Włodarczyk
2/5

Po wizycie w Gole dell'Alcantara czułem się rozczarowany brakiem oznaczeń na szlakach, co sprawiło, że trudno było mi odnaleźć drogę powrotną.

Krzysztof Mazur
5/5

Gole dell'Alcantara to jedno z najpiękniejszych miejsc w okolicach Katani, gdzie można zanurzyć się w lodowatej rzece i podziwiać niezwykłe formacje skalne.

Roman Jankowski
2/5

Odwiedziłem kiedyś Gole dell'Alcantara i byłem zaniepokojony faktem, że miejsce to było bardzo zatłoczone, co zabierało mu urok.

Dariusz Wieczorek
4/5

Basen w Gargulcach Alcantary to idealne miejsce do ochłodzenia się w gorące letnie dni.

Kinga Woźniak
5/5

Acitrezza to malownicza wioska rybacka z romantycznym klimatem, idealna na relaksujący spacer nad morzem.

Tomasz Lewandowski
5/5

Wspinaczka na słynny Mount Etna to niezapomniane przeżycie, które polecam każdemu odwiedzającemu Katanię.

Agnieszka Jaworski
5/5

Katania to niesamowite miasto z bogatą historią i fascynującymi atrakcjami turystycznymi.

Marek Baran
4/5

Spacerując po Acitrezza, można poczuć magię miejsc, gdzie rzeczywistość splata się z mitami.

Roman Adamczyk
4/5

Katania to miasto pełne niezapomnianych atrakcji, które nie pozostawią Cię obojętnym.

Agnieszka Malinowski
3/5

Gole dell'Alcantara to miejsce, które zaskakuje swoją naturalną urodą. Warto odwiedzić to miejsce, aby zanurzyć się w pięknie krajobrazu i poczuć magię sycylijskiej przyrody. Jest to doskonała opcja na spędzenie dnia na świeżym powietrzu i cieszenie się wyjątkowymi formacjami skalnymi oraz krystalicznie czystą rzeką Alcantara.

Michał Olszewski
5/5

Riviera Cyklopów to obszar pełen tajemniczych legend i pięknych widoków, który zaskoczy każdego turystę.

Jan Nowakowski
4/5

Gargulce Alcantary to raj na ziemi, który zachwyci Cię swoim krajobrazem i urodą.

Elżbieta Pawłowski
2/5

Nie polecam wizyty w Gole dell'Alcantara z powodu niskiej jakości usług transportowych, które sprawiły, że podróż tam była uciążliwa i męcząca.

Danuta Jankowski
4/5

Acitrezza jest prawdziwym rajem dla miłośników nurkowania, gdzie można podziwiać bogactwo fauny i flory morskiej.

Jacek Wieczorek
5/5

Faraglioni - wulkaniczne skały wystające z morza w Acitrezzy, mają swoje miejsce w mitologii związanej z Odyseją Homera.

Marek Górski
4/5

Każda wizyta w Gargulcach Alcantary odkrywa nowe piękno przyrody, które trudno opisać słowami.

Michał Król
5/5

Katania ma wiele uroczych plaż i ciekawych miejsc do zwiedzania, co sprawia, że jest doskonałym celem turystycznym.

Stanisław Zalewski
2/5

Byłem bardzo zawiedziony wizytą w Gole dell'Alcantara z powodu wysokich cen wejścia, które były moim zdaniem niewspółmierne do oferowanych atrakcji.

Jolanta Szymański
5/5

Klimatyczne restauracje i kawiarnie w Katani zapraszają do degustacji lokalnych specjałów i napojów.

Tadeusz Zając
4/5

Połączenie Katani z innymi miastami na wschodniej części Sycylii ułatwia zwiedzanie tego pięknego regionu.

Paweł Nowakowski
5/5

Park Botaniczno-Geologiczny Gole dell'Alcantara oferuje niezwykłe krajobrazy, które zachwycają odwiedzających.

Anna Baran
4/5

Wspinaczka na słynny Wulkan Etna to niezapomniane przeżycie, które warto przeżyć będąc w Katani.

Piotr Woźniak
4/5

Odwiedzenie Gargulców Alcantary podczas lockdownu w 2020 roku było niezwykle spokojne i intymne.

Dorota Majewski
5/5

Katania jest doskonale skomunikowana z innymi miastami na wschodniej części Sycylii, co ułatwia podróżowanie i zwiedzanie okolicznych miejsc.

Jolanta Piotrowski
4/5

Spacer po Riwierze Cyklopów - Acitrezza, Aci Castello i Acireale - to kolejne magiczne doświadczenie podczas pobytu w Katani.

Grzegorz Kamiński
4/5

Gole dell'Alcantara to miejsce, które z pewnością odda Cię w urok Sycylii i dostarczy mnóstwo zabawy.

Dariusz Stępień

Jestem Dariusz, ekspert i pasjonat strony internetowej Apetiblock Opinie. Moja misja to dostarczanie rzetelnych recenzji produktów, firm i usług. Na moim portalu znajdziesz informacje, których potrzebujesz, oparte na autentycznych opiniach użytkowników. Dzięki mojej wiedzy i zaangażowaniu pomagam innym w dokonywaniu świadomych wyborów zakupowych. Moja pasja do testowania i oceniania różnych produktów sprawia, że zawsze staram się dostarczyć najbardziej wartościowe informacje dla naszej społeczności online.

Go up