Leczenie osoczem kolana - opinie
Pacjenci zakwalifikowani przez lekarza ortopedę na zabieg bioortopedii z wykorzystaniem tłuszczu bogatego w komórki macierzyste oraz osocza bogatopłytkowego mogą podlegać fizjoterapeutycznemu protokołowi usprawniania. Protokół usprawniania może zostać wdrożony jeszcze przed zabiegiem ostrzykiwania lub bezpośrednio po nim. Założenie to ma na celu objęcie kompleksowym leczeniem i rehabilitacją pacjentów kliniki Eskulap-premium. Fizjoterapeutyczny protokół usprawniania pacjentów obejmuje wizytę wstępną, zabiegi fizykalne, indywidualne programy ćwiczeń, wizytę kontrolną oraz stały kontakt z fizjoterapeutą na zasadzie telekonsultacji.
Wizyta fizjoterapeutyczna - wstępna:
Fizjoterapeuta podczas wizyty wstępnej dokonuje diagnozy funkcjonalnej i konfrontuje ją z diagnozą kliniczną pacjenta. Fizjoterapeuta dokonuje pomiaru chodu po podłożu płaskim, chodu po schodach w górę oraz w dół, ocenia możliwość wykonania przysiadu lub zmiany pozycji z siedzącej na stojącą i odwrotnie. W razie potrzeby czy indywidualnego wskazania fizjoterapeuta ocenia także inne, wybrane czynności ruchowe danego pacjenta. Wszystko poprzedzone zostaje dokładnym wywiadem i prześledzeniem historii choroby pacjenta.
Telerehabilitacja:
Po wizycie wstępnej u fizjoterapeuty usprawnianie pacjenta po zabiegu bioortopedii odbywa się w warunkach domowych. Pacjent otrzymuje indywidualne, do samodzielnego wykonywania protokoły postępowania, które obejmują czas 3 miesięcy od zabiegu bioortopedii. Każdy protokół rozpisywany jest pacjentowi na okres około 1,5 do 2 tygodni.