Secret RF Opinie
Pewne zabiegi z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej mogą wzbudzać obawy wśród tych, którzy jeszcze nie mieli okazji ich spróbować. Doskonale wiemy, że pewne nazwy brzmią dość tajemniczo, a na myśl o zastosowaniu igieł w zabiegu niektórym osobom może robić się słabo. Przychodzimy więc z poradą: najlepiej jest zapoznać się z charakterystyką zabiegu i wówczas ocenić, czy jest się czego bać. Dzisiaj poruszymy temat mezoterapii igłowej, która jest dostępna w ofercie wielu gabinetów kosmetycznych, również w ofercie Juwena.
Mezoterapia igłowa – na czym polega
W dużym skrócie, jest to zabieg z wykorzystaniem igieł. Początkowo stosowany był na zmienione chorobowo partie skóry, ale został zaadaptowany do potrzeb medycyny estetycznej i obecnie przeprowadza się go na obszarze całej twarzy, na skórze głowy, a nawet i na różnych partiach ciała – na przykład tych, na których występuje cellulit. To jeden z najstarszych zabiegów medycyny estetycznej.
Substancje odżywcze podawane są bezpośrednio pod skórę za pomocą iniekcji, czyli poprzez wstrzykiwanie ich, z zastosowaniem igły. Aplikowany może być odżywczy koktajl, kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe – w zależności od potrzeb skóry. Mezoterapię można wykonać manualnie przy pomocy igły i strzykawki lub za pomocą specjalnych urządzeń (mezoterapia mikroigłowa, podczas której wykonywane jest tysiąc mikronakłuć).
Czy należy bać się mezoterapii igłowej?
Nakłuwanie skóry igłą i wprowadzanie substancji brzmi mało zachęcająco, natomiast efekty mezoterapii mogą wynagrodzić obawy. Oczywiście to, czy i jakie uzyskamy, zależy od indywidualnych predyspozycji skóry, częstotliwości wykonanych zabiegów i skuteczności preparatu w odniesieniu do danego defektu skóry.
Należy pamiętać, że zabieg wykonany jest cienką igłą przez osobę odpowiednio w tym celu przeszkoloną. Nie można powiedzieć, że jest zupełnie nieodczuwalny, natomiast bardziej niż ból powoduje dyskomfort. Odczucia zależy od indywidualnego progu bólu pacjenta. Niektórzy są bardziej wrażliwi, inni mniej. Na pewno lepiej jest wiedzieć z góry, jakich odczuć można się spodziewać niż być zaskoczonym. Jeśli pacjent jest pełen obaw, może skorzystać ze znieczulenia przed zabiegiem.
Opinie użytkowników
Średnia opinia: 4.08/5.