Yerba mate opinie
Yerba mate to naturalny energetyk, który zawiera kofeinę, a przyszła mama powinna ograniczyć dzienną dawkę tego alkaloidu w swojej diecie. Eksperci zalecają, aby nie przekraczać 200–300 mg na dobę. Taka ilość kofeiny znajduje się w 500 ml naparu z ostrokrzewu peruwiańskiego lub w 2-–3 filiżankach kawy. Korzyści zdrowotne z picia naparu takie jak lepsze samopoczucie i koncentracja oraz poprawa krążenia i brak negatywnego wpływu na dziecko. Nie trzeba rezygnować z Yerba mate w ciąży, wystarczy zachować umiar.
Picie Yerba mate i innych ziół w ciąży – korzyści dla zdrowia. Yerba mate to napar przygotowywany z suszonych liści rośliny uprawianej w Ameryce Południowej, czyli ostrokrzewu paragwajskiego. Pić yerbę można praktycznie bez ograniczeń, a Indianie Guarani stosują ją od tysięcy lat. Pić Yerba mate w tej kulturze mogą także ciężarne kobiety i młode mamy podczas karmienia piersią.
W naszym rejonie stosowanie ziół przez kobiety w ciąży budzi niepokój u wielu specjalistów i zainteresowanych tym tematem przyszłych mam. Wbrew pozorom zioła skutecznie mogą poprawiać kondycję organizmu, pozytywnie wpływając na procesy biochemiczne.
Zioła polecane w ciąży
- Melisa – napar z melisy ma działanie łagodnie uspokajające, zmniejsza stres związany z oczekiwaniem na poród i pomaga w zaburzeniach snu.
- Pokrzywa – ziele o działaniu moczopędnym jest również cennym roślinnym źródłem żelaza.
- Mięta – napar z mięty pieprzowej pomaga w trawieniu, stymulując wytwarzanie soku żołądkowego i żółci oraz pobudzając perystaltykę jelit.
- Rumianek – zioło o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwdrobnoustrojowych, które przynosi ulgę w stanach zapalnych oraz infekcjach dróg oddechowych.
- Imbir – popularny i chętnie stosowany przez kobiety ciężarne środek przeciwwymiotny, który łagodzi poranne mdłości.
- Siemię lniane – pomaga w trawieniu, wytwarza śluz, który chroni jelita, a ponadto jest źródłem błonnika, witamin i składników mineralnych.
Opinie użytkowników
Średnia opinia: 4.1/5.