Opinie o białkach Fruvita Protein

Fruvita Protein Opinie

Proteinowa rewolucja na polskim rynku trwa w najlepsze! Na półki sklepów trafiła mozzarella "high protein" o podwyższonej zawartości białka i obniżonej zawartości tłuszczów. Jak wyglądają jej wartości odżywcze na tle klasycznej wersji produktu?

Mozzarella High Protein - wysokobiałkowa nowość marki Buona

Wysokobiałkowe sery żółte, sery feta, serki wiejskie już znamy - tego typu produkty pojawiły się na polskim rynku w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Przyszedł czas na Proteinową Mozzarellę, którą na polski rynek wprowadziła firma North Coast - dystrybutor produktów włoskich. Mozzarella wyróżnia się wyższą zawartością białka i obniżoną zawartością tłuszczów. To prawdziwa rewolucja wśród włoskich serów dostępnych w polskich sklepach!

Jaki skład i makroskładniki ma Proteinowa Mozzarella?

Skład nowości marki Buona jest krótki i prosty, wśród składników znajdziemy mleko pasteryzowane, sól i regulator kwasowości: kwas cytrynowy. Wartości odżywcze w 100g produktu:

  • 180 kcal
  • 22g białka
  • 10g tłuszczów
  • 0.5g węglowodanów

Mozzarella proteinowa vs. mozzarella o standardowej zawartości białka - porównanie wartości odżywczych

Przyjrzyjmy się wartościom odżywczym produktu marki Buona, zestawiając każdy makroskładnik z mozzarellą o tradycyjnej zawartości białka:

  • Kaloryczność: 180 kcal/100g w wersji proteinowej, 251/100g kcal w wersji klasycznej
  • Zawartość białka: 22g/100g w wersji proteinowej, 18g/100g w wersji klasycznej
  • Zawartość tłuszczów: 10g/100g w wersji proteinowej, 19g/100g w wersji klasycznej
  • Zawartość węglowodanów: 0.5g/100g w wersji proteinowej, 2g/100g w wersji klasycznej

Czy warto wybrać proteinową wersję mozzarelli? Wysokobiałkowa nowość to zdecydowanie produkt warty uwagi! Proteinowa Mozzarella marki Buona zawiera aż o 30% więcej białka niż tradycyjna wersja, niemal 2 razy mniej tłuszczów i prawie 30% mniej kalorii! Dzięki doskonale opracowanym wartościom odżywczym, produkt stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznej mozzarelli, będąc świetnym wyborem dla wszystkich dbających o zdrową i świadomą dietę.

Gdzie kupić Proteinową Mozzarellę Buona?

Włoski produkt trafił na polski stosunkowo niedawno, pojawiając się w sieci sklepu Auchan. Proteinowa Mozzarella dostępna jest w standardowym opakowaniu o gramaturze 125g. Oprócz Auchan, produkt znajdziemy również w Selgrosie i Makro.

Opinie użytkowników

Średnia opinia: 4.05/5.

Mariusz Kwiatkowski
5/5

Grzegorz Szymański
2/5

Monika Kowalski
4/5

Halina Dudek

Jestem Halina, redaktorka strony internetowej Apetiblock Opinie. Moja pasja to pisanie recenzji produktów, firm i usług, aby pomóc innym w znalezieniu tego, czego szukają. Dzięki moim rzetelnym opiniom, użytkownicy mogą podejmować świadome decyzje zakupowe. Zawsze staram się przedstawić obiektywne i szczere opinie, aby zapewnić czytelnikom rzetelne informacje. Jako redaktor Apetiblock Opinie dążę do tego, aby każdy mógł znaleźć najlepsze rozwiązanie dla siebie na podstawie opinii innych użytkowników.

Go up