Ceramika na auto opinie
Lakiery stosowane w autach nowszych generacji nie są specjalnie trwałe. Dodatkową ochronę karoserii może zapewnić powłoka ceramiczna. Dzisiaj poznamy wady i zalety tego rozwiązania, oraz czy warto w nie zainwestować.
Powłoka ceramiczna na samochód. Co musisz o niej wiedzieć?
Powłoka ceramiczna na auto to specjalny preparat, który zabezpiecza lakier. Tworzona jest ona przy użyciu nanotechnologii, a głównymi jej składnikami jest tlenek krzemu oraz tlenek tytanu. Taka powłoka ochronna raz nałożona na karoserię utrzymuje się na niej nawet kilka lat. Wiąże się ona z lakierem samochodowym i skutecznie chroni przed powstawaniem korozji, zarysowaniami oraz niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych.
Ceramika na auto — zalety i wady
- Ochrona przed działaniem wody i czynników atmosferycznych: Powłoka ceramiczna na samochód ma właściwości hydrofobowe. Oznacza to, że wilgoć nie osiada na lakierze i po nim spływa. W ten sposób chroni także karoserię przed zabrudzeniem.
- Właściwości antykorozyjne: Powłoka ceramiczna chroni także lakier przed szkodliwym działaniem soli drogowej, zmniejszając ryzyko powstania rdzy.
- Poprawa wyglądu lakieru: Ceramika na lakier sprawia, że prezentuje się on bardziej efektownie, wydobywa głębię koloru oraz staje się bardziej szklisty.
- Ochrona przed zarysowaniami: Powłoka ceramiczna sprawia, że lakier na karoserii staje się znacznie twardszy, chroniąc przed drobnymi zarysowaniami.
- Trwałość: Raz założona powłoka wytrzyma nawet kilka lat, o ile jest odpowiednio pielęgnowana.
Wady powłoki ceramicznej to:
- Cena: Stosunkowo wygórowana cena, szczególnie w przypadku starszych aut.
- Ograniczenia: Nie zawsze można stosować powłokę ceramiczną, np. gdy lakier jest uszkodzony.
- Konieczność konserwacji: Powłokę ochronną należy regularnie pielęgnować, co wymaga dodatkowego nakładu czasu.
Opinie użytkowników
Średnia opinia: 3.92/5.