Dom Samotnej Matki w Tarnowie - Opinie i Informacje
Dom Samotnej Matki w Tarnowie jest miejscem, które zapewnia schronienie dla matek z dziećmi oraz kobiet w ciąży znajdujących się w sytuacji kryzysowej lub dotkniętych przemocą. Interwencja kryzysowa realizowana w ramach domu ma na celu przywrócenie równowagi psychicznej i umiejętności samodzielnego radzenia sobie, aby zapobiec przejściu reakcji kryzysowej w stan chronicznej niewydolności psychospołecznej.
Zgodnie z przepisami, osoby ubiegające się o skierowanie do Domu Samotnej Matki składają wniosek w ośrodku pomocy społecznej właściwym ze względu na miejsce zamieszkania. Decyzja o skierowaniu do placówki jest podejmowana na podstawie wniosku, rodzinnych wywiadów środowiskowych, zaświadczenia lekarskiego, dokumentów potwierdzających sytuację oraz opinii ośrodka pomocy społecznej.
Ośrodek Pomocy Społecznej przesyła kompletną dokumentację do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, które wydaje decyzję kierującą oraz decyzję dotyczącą odpłatności za pobyt w placówce. Zasady ponoszenia opłat zostały ustalone przez Radę Powiatu Gdańskiego.
Opinie użytkowników
Młodzież przychodziła tutaj, aby odnowiona wewnętrznie, tam dawać odważne świadectwo wiary - przypomniał biskup pomocniczy diecezji siedleckiej na rozpoczęcie Eucharystii w Kolegiacie Garwolińskiej na którą przybyli uczestnicy strajku uczniów w latach 1983 – 1984.
Bp Suchodolski wskazał, że rozważana Ewangelia pokazuje, że potrzeba tych, którzy stają po stronie prawdy, Bożej miłości. Przywołał postać św. Jana – najmłodszego świadka, który zostawił nam obraz Boga, który „jest Miłością”.
Biskup Gurda w Miętnem podkreślił, że w krzyżu jest nasze zwycięstwo nad złem. Dziś, pośród nas są świadkowie, którzy nie utracili nadziei i zwyciężyli wiarą.
Bp Suchodolski akcentował konieczność stanowienia po stronie krzyża, zwyciężania w sobie nienawiści oraz dawania nadziei tym, którzy są daleko od Boga.
Biskup w kontekście wyborów wskazał na konieczność pokonania obojętności wobec głosowania oraz zachęcał do bycia rozsądnym i mądrym w planowaniu przyszłości.
Podziękowania za wsparcie młodzieży sprzed lat oraz zaangażowanie w pomoc wyraziła s. dr Anna Mroczek, uczestniczka strajku sprzed 40 lat. Swoje wspomnienia podzielił również ks. kan. Stanisław Bieńko.
Średnia opinia: 4.47/5.