Biocosmetics Kwasy Opinie
Kwasy kosmetyczne, czyli kwasy hydroksylowe (albo hydrokwasy) należą do grupy eksfoliantów chemicznych, czyli substancji złuszczających skórę. Pozyskuje się je głównie z naturalnych źródeł, m.in. mleka i owoców i stosuje w peelingach, maskach, tonikach i innych kosmetykach o właściwościach złuszczających.
Historia stosowania kwasów w kosmetyce jest dość długa. Egipcjanki kąpiące się w kwaśnym mleku i przecierające twarz plastrami cytryny wykonywały właśnie zabiegi z kwasami – cytrynowym i mlekowym. Po naturalne kwasy sięgały też Hinduski.
Jak działają kwasy kosmetyczne?
Działanie kwasów na twarz sprowadza się do złuszczenia naskórka, stąd termin eksfoliacja kwasami, który oznacza peeling z wykorzystaniem kwasów. Po takim zabiegu skóra staje się dokładnie oczyszczona, a złuszczanie odkrywa gładką skórę o przyjemnej teksturze.
Wiele kwasów wykazuje też działanie przeciwstarzeniowe i przyczynia się do spłycenia zmarszczek, inne znakomicie działają na przebarwienia, jak np. kwas glikolowy. Najsilniejszy kwas na twarz, czyli TCA, stosowany jest do głębokiego złuszczania, aby dotrzeć do skóry właściwej i tam pomóc w odnowie kolagenu i pobudzić procesy regeneracyjne.
Podział kwasów hydroksylowych, czyli jaki kwas wybrać
Kwasy AHA
- Kwas migdałowy – najdelikatniejszy i najbardziej popularny kwas alfa-hydroksylowy.
- Kwas glikolowy – ma najmniejsze cząsteczki spośród wszystkich kwasów AHA.
- Kwas mlekowy – jest bardzo delikatny i często stosowany do wyrównywania pH kosmetyków.
- Kwas cytrynowy – służy do rozjaśniania przebarwień i złuszczania martwego naskórka.
- Kwas azelainowy – jest łagodnym kwasem o właściwościach przeciwbakteryjnych.
Opinie użytkowników
Przejdź dalej © 2005-2024 Ceneo.pl sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu © 2005-2024 Ceneo.pl sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu © 2005-2024 Ceneo.pl sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu Szukaj: Blog Sklep Wróć do sklepu Kwasy kosmetyczne w domowej pielęgnacji skóry – co powinnaś o nich wiedzieć?