Leczenie polem magnetycznym - opinie
Magnetoterapia to zabieg, który z roku na rok staje się coraz bardziej popularny, a dzięki rozwojowi technologii – można go przeprowadzać również w domowym zaciszu. Magnetoterapia to leczenie z wykorzystaniem pola magnetycznego o niskiej częstotliwości. Organizm człowieka, a dokładnie jego część ze schorzeniem, poddawane jest działaniu tego pola, w celu przemieszczenia jonów i wytworzeniu hiperpolaryzacji, czyli nadmiernej polaryzacji błony komórkowej. Pole magnetyczne ma bardzo dużą przenikliwość, dzięki czemu dociera do głęboko położonych tkanek. W wyniku tego działania wzmacnia się przemiana materii w organizmie człowieka.
Sposób przeprowadzania zabiegu magnetoterapii zawsze dostosowywany jest indywidualnie do potrzeb i stanu pacjenta. Specjalista powinien w odpowiedni sposób dobrać dawki, natężenie oraz częstotliwość wykorzystywanego pola magnetycznego. Terapia składa się zazwyczaj z 10 sesji, a każda z nich trwa od 20 do 45 minut. Leczenie może być przeprowadzane przez ubranie, a nawet opatrunki, w tym również opatrunki gipsowe, co niweluje ograniczenia przy urazach ortopedycznych.
Magnetoterapia jest tak popularnym zabiegiem terapeutycznym, ponieważ ma zastosowanie w przypadku wielu schorzeń i dolegliwości. Pozwala, przede wszystkim, na szybszą regenerację i powrót do zdrowia w komfortowy sposób. Działanie polem magnetycznym polecane jest pacjentom borykającym się z chorobami neurologicznymi, układu krążenia, przewodu pokarmowego, owrzodzeniami, czy urazami ortopedycznymi.
Magnetoterapia, jak większość przeprowadzanych w medycynie zabiegów terapeutycznych, ma również przeciwskazania i w niektórych przypadkach nie powinna być ona wykonywana. U kobiet jest to, przede wszystkim, czas ciąży, a także okres menstruacji. Terapia nie może być stosowana u osób młodych cierpiących na cukrzycę, a także u pacjentów onkologicznych. Innymi ograniczeniami są: ostra niewydolność wieńcowa, nadczynność tarczycy, rozrusznik serca, gruźlica, choroby przewodu pokarmowego z pojawiającym się krwawieniem, padaczka, czy przeprowadzone wcześniej przeszczepy narządów.
Opinie użytkowników