Nanoknife opinie pacjentów
1 czerwca 2024 roku wystartuje rządowy program in vitro zakładający finansowanie medycznego wsparcia zapłodnienia pozaustrojowego i leczenia niepłodności w Polsce. Jego głównym celem jest równy dostęp do procedury in vitro dla par borykających się z niepłodnością. Z finansowania będą mogli skorzystać również pacjenci onkologiczni, którzy zachorowali na nowotwór w wieku rozrodczym.
"Naszym głównym celem jest równy dostęp do metody in vitro dla par borykających się z niepłodnością. Dzisiaj przywracamy nadzieję, dajemy realną szansę tym wszystkim kobietom i mężczyznom, którzy chcą zostać rodzicami."
Niepłodność jest klasyfikowana przez WHO jako choroba cywilizacyjna, dotykająca na stałe lub okresowo co najmniej kilkadziesiąt milionów par na świecie. Szacuje się, że w Polsce niepłodność dotyka blisko 3 mln osób. Rządowy program in vitro będzie realizowany do 31 grudnia 2028 roku, z budżetem państwa przeznaczonym na ten cel w wysokości 2,5 mld zł.
Zasady i refundacja programu in vitro
Nowy program in vitro ma obejmować sześć indywidualnych procedur wspomaganego rozrodu, w tym do czterech cykli zapłodnienia własnymi komórkami rozrodczymi lub dawstwem nasienia, do dwóch cykli zapłodnienia z oocytami od dawczyń, z możliwością zapłodnienia sześciu komórek rozrodczych w ramach jednego cyklu i do sześciu cykli z dawstwem nasienia.
Rządowy program in vitro obejmie pary ze stwierdzoną lub nieskutecznie leczoną niepłodnością w ciągu 12 miesięcy przed zgłoszeniem do programu, będące w związku małżeńskim lub we wspólnym pożyciu, oraz te, które mają kriokonserwowane i przechowywane zarodki z wcześniej realizowanych procedur.
"Parze, która stara się o dziecko w ramach procedury in vitro, należy się sześć indywidualnych procedur wspomaganego rozrodu, w różnych wariantach. Zapewniamy w ten sposób osobom w różnym stanie klinicznym podobną szansę doczekania się dziecka"
Opinie użytkowników
Witaj, Czytelniku Schowek Wyloguj się Zaloguj Konferencje Subskrypcja E-wydanie Newslettery Złoty Skalpel Lista Stu Polityka Lekowa Supertalenty Najnowsze Podcasty Puls Farmacji Oblicza Medycyny Kompendium24 Wideo Witaj, Czytelniku Schowek Wyloguj się Zaloguj się Email Hasło Zaloguj się Zarejestruj się Nie pamiętasz hasła? Rada naukowa "Pulsu Medycyny" Newslettery Konferencje Kompendium24 Medycyna Alergologia Chirurgia Choroby rzadkie Choroby układu oddechowego Choroby wewnętrzne Choroby zakaźne Dermatologia Diabetologia Diety Endokrynologia Farmakologia Lekarze Menedżerowie ochrony zdrowia Diagności laboratoryjni Fizjoterapeuci Gastroenterologia Geriatria Ginekologia i położnictwo Hematologia Kardiochirurgia Kardiologia Laryngologia Leczenie bólu Lipidologia Medycyna estetyczna Medycyna rodzinna Nefrologia Neonatologia Neurologia Okulistyka Onkologia Ortopedia Pediatria Profilaktyka Psychologia i psychiatria Rehabilitacja Reumatologia Seksuologia Stomatologia Transplantologia Urologia Wydarzenia System ochrony zdrowia Nauka i badania Diagnostyka Prawo Innowacje Polityka lekowa E-zdrowie Praca i kariera Zdrowie publiczne Wskazania i standardy Wywiady Opinie Patronaty "Pulsu Medycyny" Oferty pracy Najnowsze Premium Puls Farmacji Supertalenty Lista Stu Złoty Skalpel E-wydanie Subskrypcja subskrypcja Pulsu Medycyny od 25,00 zł / miesiąc. Wybierz pakiet dla siebie Bądź na bieżąco, gdziekolwiek jesteś! Subskrybuj
Średnia opinia: 3.92/5.