Recenzje butów Garmont - Czy warto je kupić

Buty Garmont - marka i najciekawsze modele

Niektórzy są zdania, że obuwie – a już w szczególności obuwie górskie – powinniśmy wybierać tylko od producentów specjalizujących się 100% w butach. Z tą teorią w wielu sytuacjach można się zgodzić, pamiętając jednak o chlubnych wyjątkach. Wszak takie marki jak Salewa czy Salomon zajmują się dużo szerszym asortymentem outdoorowym, a jednak posiadają w ofercie wiele naprawdę znakomitych butów trekkingowych i trailowych.

Wodząc palcem po mapie w poszukiwaniu marki na wskroś obuwniczej możemy od razu skierować się do Włoch, bo kraj ten jest istnym zagłębiem obuwia górskiego wysokiej jakości. To właśnie stamtąd pochodzi bohater dzisiejszego tekstu, czyli marka Garmont.

Spis treści:

  • Marka Garmont – trochę historii
  • Buty skrojone pod użytkownika
  • Obuwie Garmont – czym się wyróżnia?
  • Przegląd najciekawszych modeli z oferty Garmont

Marka Garmont – trochę historii

Garmont narodził się u podnóża włoskich Dolomitów, a pierwsze produkty trafiły do odbiorców już w 1964 roku. Mała wtedy firma zajmowała się początkowo szyciem przede wszystkim obuwia narciarskiego, a na przestrzeni lat oferta rozrosła się do wszystkich typów butów górskich, włączając w to modele do trail runningu, podejściowe, a nawet miejskie.

Obecnie to już jedna z marek – legend, która nie oglądając się zbytnio za modą i za chwilowymi trendami z rynku outdoorowego po prostu robi to, co potrafi najlepiej. Produkcja obuwia najwyższej klasy nie byłaby możliwa bez współpracy z dostawcami najlepszych technologii. Garmont stosuje u siebie membrany wodoodporne GORE-TEX, a podeszwy zewnętrzne w większości modeli dostarcza marka Vibram.

Opinie użytkowników

Średnia opinia: 3.6/5.

Jacek Król
2/5

Jako osoba aktywna w górach, byłem rozczarowany jakością butów Garmont. Podeszwa nie zapewniała wystarczającej przyczepności, co stanowiło zagrożenie podczas wspinaczki.

Barbara Wojciechowski
2/5

Buty Garmont okazały się być bardzo ciężkie i niezgrabne, co znacząco utrudniało moje poruszanie się po górzystym terenie. Nie były one odpowiednie dla aktywności outdoorowej.

Aleksandra Król
3/5

Kazimierz Pawłowski
2/5

Po krótkim czasie użytkowania zauważyłem, że materiały użyte do produkcji butów Garmont są niskiej jakości. Cholewka zaczęła się rozwarstwiać, co wpłynęło na trwałość obuwia.

Agnieszka Kowalski
5/5

Krzysztof Michalski
2/5

Mimo obietnic producenta dotyczących wodoodporności, buty Garmont przeciekały podczas pierwszego kontaktu z deszczem. Byłem zmuszony zmoknąć stopami podczas wędrówki.

Dorota Wójcik
2/5

Buty Garmont, mimo swojej renomy, okazały się być bardzo niewygodne dla moich stóp. Po krótkim noszeniu zaczęły powodować bolesne otarcia i dyskomfort.

Krzysztof Olszewski
2/5

Pomimo obietnic producenta dotyczących innowacyjnych technologii zastosowanych w butach Garmont, nie zauważyłem żadnej znaczącej poprawy w komforcie noszenia. Buty nadal sprawiały dyskomfort.

Tomasz Szymański
4/5

Tomasz Kozłowski

Jestem Tomasz, ekspert z portalu Apetiblock Opinie. Moja pasja to recenzowanie produktów, firm i usług, aby pomóc użytkownikom w znalezieniu tego, czego szukają. Dzięki moim prawdziwym opiniiom, możesz podejmować świadome decyzje zakupowe i korzystać z najlepszych ofert na rynku. Śledź moje artykuły i bądź na bieżąco z najnowszymi trendami i rekomendacjami dotyczącymi produktów. Zaufaj mojemu doświadczeniu i znajdź najlepsze rozwiązania dla siebie!

Go up