You are here:  / Apetiblock dzialania niepożądane / Tajniki zdrowego snu

Tajniki zdrowego snu

medycyna (29)Medycyna od dawna głosi, że sen nie tylko zapewnia nam niezbędny wypoczynek po przeżytych trudach dnia codziennego, ale również pozwala naszemu organizmowi na całkowitą regenerację. Jak zapewnić sobie zdrowy sen?

Przygotuj sypialnię
Najlepiej zasypia się w czystym i wywietrzonym pomieszczeniu. Wietrzenie pozwala usunąć wiele drobnoustrojów oraz odpowiednio obniżyć temperaturę w sypialni. Lekarze udowodnili, że lepiej zasypia się nam w chłodniejszej temperaturze. Jeżeli w twojej sypialni jest gorąco i duszno, to jest to prawdopodobnie źródło twoich problemów z zasypianiem.

Wycisz się
Większość z nas ma problem z uporaniem się z gonitwą myśli, jaka dopada nas podczas zasypiania. Analizujemy wydarzenia minionego dnia, zastanawiając się nad alternatywnymi rozwiązaniami naszych problemów, oraz wybiegamy myślami w przyszłość. Żeby właściwe zadbać nie tylko nasze zdrowie psychiczne, ale również fizyczne, warto zrelaksować się przed zaśnięciem. Wtedy szybciej wpadniemy w objęcia Morfeusza i uchronimy się przed koszmarami sennymi.

Inne artykuły o medycynie i farmacji: