You are here:  / Apetiblock cena rossmann / Apetiblock opinie lekarzy / Test obciążeń organizmu cena

Test obciążeń organizmu cena

GONGI

Gong jest jednym z najstarszych instrumentów, towarzyszących człowiekowi i znanym w Nepalu, Tybecie, a także Indiach już od ponad 5 000 lat… . Jego dźwiękiem ostrzegano, oddawano cześć, odmierzano czas, ale również leczono i uzdrawiano ludzi. To najpotężniejszy instrument jaki wynalazł człowiek. Wytwarza najsilniej rezonującą, absolutną pełnię dźwięku OM – najbardziej podstawowy i zasadniczy dźwięków Kosmosu. Mędrcy Wschodu wierzą, iż Bóg dając pierwsze tchnienie stworzeniu, wypowiedział OM…

Obecnie gongi wykonuje się głównie z brązu, chociaż znane były też gongi kamienne, porcelanowe a nawet szklane. Gong (obok bębna) jest bardzo ważnym instrumentem w kręgu kultury Azji Południowo – Wschodniej, gdzie do dziś używany jest w wielu uroczystościach o charakterze religijnym, oraz w tradycyjnej medycynie wschodniej. Współczesna technika pozwala na wykonanie gongów o bardzo wysokiej jakości dźwięku, poprzez dodanie do ich składu stopu niklu, tak jak ma to miejsce w gongach niemieckiej firmy Paiste. Warto jednak podkreślić, że tradycyjne gongi, wykonane z brązu, jak choćby Królewski tam-tam, dziś przez wielu niedoceniane, nadal przepięknie czarują swym mistycznym pomrukiem…

Jak działa gong?

Dźwięki gongu mają tak potężne działanie, że ich wibracja dociera do najgłębszych i najdalszych sfer subtelnych człowieka. Wywołują one stan głębokiej medytacji. Pojawia się uczucie spokoju, ukojenia, w którym człowiek doświadcza jednocześnie dźwięku i ciszy, bycia jednym ze wszystkim w wielkiej symfonii stworzenia…. Działając na najwyższych poziomach, gong uruchamia dzieło oczyszczenia w miejscu, gdzie problem pojawił się pierwotnie, a więc w naszym ciele duchowym, gdyż to właśnie tam zapoczątkowany jest każdy proces chorobowy, który wywołany jest poprzez negatywny wzorzec postępowania. Dźwięk porusza i rozbija nagromadzone tam od lat blokady/”struktury” energetyczne. Docierając do „źródła” choroby, dźwięk gongu wprowadza w holistyczny rezonans całą nasza istotę.

Czego możemy doświadczyć?…

Doświadczenia osób w trakcie seansu są indywidualne. Często możemy doświadczyć uczucia lewitacji, podróży w bezkresnej przestrzeni galaktycznej, stajemy się świadomi, że jesteśmy istotami duchowymi, że nie jesteśmy ciałami, ale pięknymi duszami. Dźwięk otacza i przenika nas falami. Można odczuwać ciepło, albo zimno, mrowienia. Niektórzy, w miejscu, w którym istnieją blokady, odczuwają silny ból, który trwać może jeszcze po zakończeniu seansu, jednak jest to zjawisko dobre i nie należy się nim martwić. Po seansie wystąpić może również gorączka i (tak jak w każdej terapii naturalnej) ogólne, chwilowe pogorszenie samopoczucia – następuje wtedy proces oczyszczania/detoksykacji organizmu i harmonizowania naszych komórek, które pobudzone potężnym dźwiękiem gongu są rozedrgane (Pijmy wtedy dużo płynów, to pozwoli nam szybciej powrócić do harmonii, usunąć toksyny, a naszym komórkom odnaleźć swój pierwotny porządek).

Korzyści z kąpieli w dźwiękach gongu…

Dźwięki gongu wyzwalają uśpione siły życiowe i mobilizują organizm do samo-leczenia. Ludzie w ciężkiej depresji i ogromnym stresie pozbywają się negatywnych emocji. Najpiękniejszym jednak darem gongu jest to, że ukierunkowuje on świadomość człowieka na świadomość duchową, budzi w nas ogromne pragnienie bycia dobrym, pragnienie kochania innych, budzi w nas tęsknotę za tym, dla kogo, i przez kogo zostaliśmy stworzeni.. Im bardziej my sami otworzymy się na dźwięk i zaufamy mu, im bardziej mu się poddamy, tym silniej i głębiej będzie on działał. Pamiętajmy też, abyśmy my sami stali się doskonałymi tonami w dziele stworzenia. Kochajmy i dawajmy, śpiewajmy i tańczmy, radujmy się, bądźmy wyrozumiali i łagodni, bądźmy kryształami, które codziennie szlifujemy aby coraz piękniej brzmiały….

Inne artykuły o medycynie i farmacji: