Kredyt konsolidacyjny PKO BP opinie
Produkt o nazwie pożyczka konsolidacyjna PKO to kredyt pozwalający na skonsolidowanie zobowiązań finansowych w jedno. W konsekwencji możesz uzyskać dłuższy termin spłaty i niższą miesięczną ratę. Dodatkowo kredyt konsolidacyjny PKO BP to szansa na uzyskanie gotówki na dowolny cel. Czy jednak konsolidacja kredytów w PKO Banku Polskim na pewno jest opłacalna?
Opinie użytkowników
- Dogodny okres kredytowania — możliwa konsolidacja kredytów na nawet 10 lat.
- Szeroki zakres kwot — wartość kredytu może wynosić od paru do setek tysięcy złotych.
- Warunki promocyjne — promocja może oznaczać zerową prowizję dla pożyczek zawartych online.
- Elastyczność — do PKO BP możesz przenieść nawet wyłącznie jeden kredyt.
- Dodatkowe środki — przez kredyt konsolidacyjny możesz również otrzymać dodatkowe środki do przeznaczenia na dowolny cel.
Zdolność kredytowa — konieczność uzyskania pozytywnej oceny zdolności kredytowej wraz z udokumentowaniem dochodów.
Historia kredytowa — wymagana pozytywna historia kredytowa.
Kredyt konsolidacyjny PKO BP — opinia eksperta: Jeśli chcemy uzyskać niższą miesięczną ratę za wszystkie zobowiązania kredytowe w bankach, to pożyczka konsolidacyjna PKO BP jest godna uwagi. Uzyskamy tu atrakcyjne i elastyczne finansowanie. Pamiętajmy jednak, by zwrócić uwagę na konkretne warunki oferowane podczas składania wniosku.
Jak działa konsolidacja kredytów w PKO BP?
W ramach kredytu konsolidacyjnego możesz skonsolidować nawet kilka zobowiązań finansowych. Możliwe jest też przeniesienie pożyczki konsolidacyjnej zawartej w innym banku do PKO Banku Polskiego. Co istotne wśród opcji pojawia się również przeniesienie tylko jednej raty z innego banku. Pożyczka konsolidacyjna PKO sprawi, że uzyskasz niższą miesięczną ratę do spłaty. Zasadniczo kredyt konsolidacyjny zostaje wypłacony innym bankom, czyli tym, w których obecnie masz zobowiązania. Zamiast paru kredytów zostaje Ci jeden, właśnie w banku PKO. Konsolidacja oznacza, że okres spłaty zostaje wydłużony. Jednocześnie wysokość miesięcznej raty spłacanej do PKO będzie niższa niż suma dotychczasowych rat.
Spłatę pożyczki konsolidacyjnej można rozłożyć na nawet 120 miesięcy. Kredyt konsolidacyjny PKO wspomoże Cię więc w spłacie zadłużenia.
Które kredyty podlegają konsolidacji?
Z zasady po konsolidację kredytów w PKO sięga się po to, by połączyć w jedność zobowiązania finansowe z innych banków. Skonsolidować można przykładowo kredyt gotówkowy, kredyt samochodowy, kredyt hipoteczny, kredyt ratalny czy karty kredytowe.
Ile dodatkowej gotówki można otrzymać w ramach kredytu konsolidacyjnego PKO?
Podstawowym celem każdego kredytu konsolidacyjnego jest spłata innych zobowiązań finansowych. Takowe są po prostu przenoszone z innych banków do PKO. Jednakże możliwe jest też otrzymanie dodatkowej gotówki. Dodatkowe pieniądze na dowolny cel mogą opiewać na nawet 30% wartości konsolidowanych kredytów. To czy uzyska się dodatkowe środki finansowe i jaka będzie ich wartość, zależy od zdolności kredytowej. Jeśli przy okazji konsolidacji otrzymasz dodatkowe pieniądze, to możesz je wydać na dowolne cele.
Ile kosztuje pożyczka konsolidacyjna banku PKO BP?
Całkowity koszt kredytu konsolidacyjnego zależy od składowych. Znaczenie ma zwłaszcza:
- Oprocentowanie kredytu — to standardowy koszt kredytu konsolidacyjnego, który definiuje poziom jego opłacalności.
- Prowizja za kredyt — bank może zaproponować zerową prowizję w ramach warunków promocyjnych.
- Opcjonalne ubezpieczenie — ubezpieczenie kredytu konsolidacyjnego zwiększa koszty. Z drugiej strony takie ubezpieczenie może okazać się niezwykle przydatne w sytuacjach kryzysowych.
Koniecznie zwróć uwagę na RRSO. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania to prosty wskaźnik informujący o atrakcyjności finansowej każdego produktu kredytowego. Im niższe RRSO, tym sytuacja korzystniejsza. Miej przy tym świadomość, by RRSO poszczególnych ofert porównywać dla tego samego okresu kredytowania.
Decyzja kredytowa oraz warunki finansowania są ustalane indywidualnie w zależności od specyfiki konkretnego przypadku. Ogólne informacje o kosztach możesz z łatwością sprawdzić na naszej stronie. Wystarczy, że sprawdzisz dane znajdujące się nad przyciskiem „Weź kredyt”. Alternatywnie możesz zwrócić uwagę na sekcję „Szczegóły oferty”.
Średnia opinia: 3.72/5.