Terapia metodą Warnkego
Terapia metodą Warnkego składa się z dwóch etapów. ETAP I Praca nad nieprawidłowościami w zakresie funkcji podstawowych (Cele terapii ustalane są podczas diagnozy) ETAP II Utrwalenie celów osiągniętych w pierwszym etapie. Terapia metodą Warnkego zakłada systematyczność i powtarzalność realizowanych treningów słuchowych, wzrokowych i motorycznych.
Aby zwiększyć skuteczność pomocy, wskazane jest stosowanie się do poniższych wskazówek:
- najlepszą formą jest połączenie godzinnej terapii w gabinecie z terapeutą (minimum raz na tydzień) z treningiem w domu (do pięciu/sześciu jednostek treningowych wykonywanych samodzielnie)
- pacjent może również wykonywać wyłącznie trening domowy, o ile terapeuta nie zaleci dodatkowych godzin terapii w gabinecie
- inną opcją proponowaną przez terapeutę może być ograniczenie się do treningu w gabinecie, bez wsparcia treningiem domowym (w przypadku gdy jego wykonywanie jest niemożliwe z różnych powodów)
- trening w gabinecie pozwala na prowadzenie treningu funkcji podstawowych oraz treningu lateralnego trening w warunkach domowych pozwala na prowadzenie treningu funkcji podstawowych
Pełny trening przeprowadzony wraz z treningiem lateralnym przynosi dwa razy lepsze efekty niż sam trening funkcji podstawowych.