Conzerol Plus Opinie
Niektóre choroby skóry, jak mięczak zakaźny, mają nieprzyjemne objawy, ale nie stanowią wielkiego zagrożenia. Inne mogą być jednak niebezpieczne dla zdrowia i wymagają interwencji medycznej. Dzięki rozpoznaniu różnic między najczęściej występującymi chorobami skóry można mieć pewność, w jakich przypadkach wizyta u lekarza będzie konieczna.
Trądzik różowaty (łac. rosacea):
Trądzik różowaty objawia się obecnością rumienia i małych twardych guzków na twarzy. Choroba dotyka mężczyzn i kobiety, ale najczęściej występuje u kobiet w wieku 40-60 lat. Przyczyny trądzika różowatego nie są do tej pory znane, ale według naukowców na rozwój choroby wpływa stres oraz nadmierne wystawienie skóry na promienie słoneczne. Zalecana jest wizyta u lekarza w celu uzyskania dokładnej diagnozy. Nie istnieje lekarstwo na trądzik różowaty, ale niektóre maści, pigułki, a nawet leki na zwykły trądzik mogą poprawić wygląd skóry.
Kurzajki:
U dzieci i dorosłych często występują kurzajki – małe twarde brodawki pojawiające się zwykle na palcach i dłoniach. Kurzajkami można się bardzo łatwo zarazić przez bezpośredni kontakt, a nawet korzystanie ze wspólnych przedmiotów. Na kurzajki szczególnie narażone są osoby z osłabionym układem odpornościowym. Wielu dermatologów wykonuje biopsję dla dokładnej diagnozy. Kurzajki po pewnym czasie same znikają, ale wiele osób usuwa je wcześniej przez wymrażanie lub zabieg chirurgiczny.
Łuszczyca (łac. psoriasis):
Jeżeli na skórze pojawiły się ogniska suchej tkanki, zaczerwienienia oraz srebrzysta łuska, prawdopodobnie cierpisz na łuszczycę. Łuszczyca jest względnie niegroźną chorobą, ale może wywołać dyskomfort lub zawstydzenie spowodowane wyglądem. Łuszczycę można z reguły rozpoznać przez obserwację wzrokową, ale czasem lekarz może zalecić biopsję. Nie ma na nią lekarstwa, ale niektóre maści i olejki mogą poprawić wygląd skóry.
Egzema:
Egzema to często występująca choroba skóry, która bywa mylona z innymi przypadłościami. Jej charakterystyczne objawy to bardzo zaczerwienione i łuszczące się plamy. Egzema wywołuje swędzenie, które może być bardzo uciążliwe. Jest zwykle rozpoznawana przez obserwację wzrokową, bez potrzeby wykonania biopsji. Nie ma skutecznego lekarstwa, ale niektóre kremy nawilżające mogą złagodzić jej objawy.
Mięczak zakaźny (łac. molluscum contagiosum):
Mięczak zakaźny to choroba skóry spotykana bardzo często u dzieci i u dorosłych. Jest wysoce zaraźliwa i rozprzestrzenia się przez bezpośredni kontakt oraz korzystanie ze wspólnych przedmiotów. Choroba może sama ustąpić, ale wiele osób decyduje się na usunięcie guzków stosując różne metody. Wielu lekarzy poleca środki takie jak Conzerol Plus, maść stosowaną miejscowo, która pomaga łagodzić lub eliminować guzki nawet w przeciągu tygodnia.