Kiełkownica opinie
Kiełkownice handmade Cześć, tak, jak obiecałyśmy, powracamy do Was z kolejną odsłoną wielkiego testu kiełkownic. W poprzednim tygodniu szczegółowo omówiłyśmy 3 kiełkownice: Bavicchi, Toraf, Heimgart. Więcej na temat powyższych kiełkownic znajdziecie w tym artykule: Wielki test kiełkownic cz. 1. Mamy nadzieję, że wybraliście odpowiedni model dla siebie, przede wszystkim taki, który odpowiada Waszym potrzebom.
Test kiełkownic - karton po mleku
To prawda! Możecie śmiało stworzyć własną kiełkownicę właśnie w kartonie po mleku, soku, napoju owsianym lub innym płynie. Najważniejsze, aby był to karton, czyli w 100% materiał ekologiczny. Do wykonania tej kiełkownicy nie potrzebujecie żadnych dodatkowych przyrządów, wystarczy parę groszy. Ten rodzaj kiełkownicy idealnie pasuje do hodowli fasoli mung.
Wystarczy kilka kroków, aby w szybki i łatwy sposób cieszyć się Waszymi ulubionymi kiełkami. Jeśli chcesz zamienić pusty karton w kiełkownicę, postępuj według tych sześciu punktów:
- Natnij dwa rogi kartonu, tak aby powstały małe dziurki.
- Opłucz dokładnie wnętrze kartonu pod bieżącą wodą.
- Wsyp do środka np. nasiona fasoli mung, około 80 gramów.
- Wlej do kartonu wodę, następnie wylej ją, tak aby nawilżyć nasiona. Uważaj, aby nie wyleciały one przez dziury, możesz wykorzystać sitko, aby je zabezpieczyć.
- Powtórz tę czynność 2-3 razy dziennie. Po kilku dniach sitko nie będzie już potrzebne, ponieważ kiełki będą już na tyle duże, że nie będą wypadać przez otwory w kartonie.
- Po około 6 dniach karton powinien być spuchnięty od ilości kiełków. Wówczas rozetnij karton i wyciągnij kiełki. Gotowe!
Test kiełkownic - słoik z sitkiem
Kolejny test kiełkownic to słoik z sitkiem, świetna alternatywa zero waste dla każdego. Jako zamiennik dla kartonu wykorzystałyśmy słoik z nakręcanym sitkiem. Możecie wykorzystać słoik, który macie w domu i po prostu dokupić do niego nakrętkę z sitkiem za kilka złotych lub użyć kawałka bawełnianej gazy i gumki.
Jeśli chcecie wypróbować ten sposób, należy zwilżać kiełki wodą 2-3 razy dziennie. Próba z fasolą mung była nieudana, ponieważ kiełki w słoiku miały za duży dostęp do światła.
Wnioski - kiełkownice Bavichi, Toraf i Heimagrt
Wszystkie 5 sposobów na kiełki, które przedstawiłyśmy Wam w obu artykułach, są dobre i na pewno będziecie zadowoleni z efektu. Bardzo trudno ocenić nam, jaka kiełkownica sprawdzi się w Waszych domach, tak jak wspominałyśmy - wszystko zależy od potrzeb i czasu, którymi dysponujecie.
Najbardziej stylowa oraz wydajna jest kiełkownica Bavichi.
Kiełkownica Toraf jest dobrym, budżetowym sprzętem, który nie wymaga skomplikowanej obsługi.
Najwygodniejsza oraz najprostsza w obsłudze jest zdecydowanie kiełkownica Heimagrt!
Opinie użytkowników
Życzymy Wam dużo upraw, mamy nadzieję, że wybraliście coś odpowiedniego dla siebie. Do następnego! ?