Opinie na temat geofizyki na AGH

Geofizyka AGH - Informacje ogólne

Geofizyka jest dziedziną nauki, która zajmuje się badaniem zjawisk fizycznych zachodzących w Ziemi oraz ich interpretacją. Na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie istnieje kierunek studiów Geofizyka, który przygotowuje studentów do pracy w obszarze geologii, geografii, geodezji, oceanografii, meteorologii i fizyki.

Dla kogo?

Studia na kierunku Geofizyka są dedykowane osobom zainteresowanym naukami ścisłymi, takimi jak geografia, matematyka i fizyka. Wymagane cechy kandydatów to wyobraźnia przestrzenna, cierpliwość oraz umiejętność analitycznego myślenia.

Program kształcenia

Program studiów na Geofizyce obejmuje m.in. przedmioty takie jak geofizyka ogólna, mineralogia, kartografia, geologia regionalna, metody sejsmiczne, metody elektryczne i elektromagnetyczne, hydrogeologia, geotechnika oraz inne. Przygotowuje studentów do projektowania i prowadzenia prac geofizycznych oraz analizy danych geofizycznych.

Przedmioty maturalne i rekrutacja

Rekrutacja na kierunek Geofizyka odbywa się na podstawie wyników uzyskanych na maturze z wybranych przedmiotów, takich jak matematyka, fizyka, chemia, informatyka, biologia, geografia i język obcy nowożytny. Szczegółowe wymogi kwalifikacyjne można sprawdzić na stronach rekrutacyjnych uczelni.

Perspektywy pracy

Absolwenci Geofizyki mają możliwość znalezienia zatrudnienia w przedsiębiorstwach badań geofizycznych, działach geologicznych i geofizycznych kopalń, firmach geodezyjnych, instytutach ochrony środowiska, laboratoriach badawczych oraz w szkołach.

Opinie użytkowników

Średnia opinia: 4.59/5.

Ewa Jankowski
4/5

Renata Michalski
5/5

Tomasz Kozłowski

Jestem Tomasz, ekspert z portalu Apetiblock Opinie. Moja pasja to recenzowanie produktów, firm i usług, aby pomóc użytkownikom w znalezieniu tego, czego szukają. Dzięki moim prawdziwym opiniiom, możesz podejmować świadome decyzje zakupowe i korzystać z najlepszych ofert na rynku. Śledź moje artykuły i bądź na bieżąco z najnowszymi trendami i rekomendacjami dotyczącymi produktów. Zaufaj mojemu doświadczeniu i znajdź najlepsze rozwiązania dla siebie!

Go up