Polerowanie włosów - cena i efekty, jak wykonać w domu
Końcówki to najbardziej narażone na zniszczenia fragmenty naszych włosów. Stają się one powykrzywiane i rozdwojone na skutek różnych czynników takich jak częsta stylizacja (np. prostowanie), niesprzyjające czynniki zewnętrzne, rozjaśnianie i koloryzacja, czy też nieodpowiednia pielęgnacja. Zniszczone końcówki nie wyglądają dobrze - sprawiają wrażenie nieładu, spuszenia i są nieestetyczne. Rozwiązaniem jest ich obcięcie, albo polerowanie włosów. To zabieg oferowany przez większość salonów fryzjerskich. Jego rezultatem są wygładzone i lśniące włosy stwarzające wrażenie błyszczącej tafli bez konieczności ich znacznego skracania.
Jakie efekty daje zabieg polerowania włosów i na czym polega?
Zabieg polerowania włosów, znany jest też jako „odkurzanie włosów” (od angielskiego hair dusting) lub „strzyżenie Split Ender” (to nazwa urządzenia do polerowania włosów). W technice tej zakochały się zwłaszcza posiadaczki długich i prostych włosów, u których efekt jest najbardziej spektakularny. Także przy cieniowanych fryzurach sprawdza się rewelacyjnie, bo włosy nierównej długości trudno przecież podcinać na końcach nożyczkami.
- Polerowanie włosów polega na pozbyciu się zniszczonych fragmentów włosów bez widocznego ich skracania – o zaledwie 3-6 mm.
- Fryzjer „przepuszcza” pasmo po paśmie przez specjalne urządzenie o nazwie SplitEnder, które przycina odstające nierówne końcówki.
- Przed zabiegiem zwykle włosy zostają wyprostowane, by łatwiej było rozpoznać zniszczone odcinki.
Polerowanie włosów sprawia, że poprawia się kondycja włosów, podobnie jak po tradycyjnym podcinaniu końcówek nożyczkami, a nawet lepiej, bo pozbywasz się rozdwojonych końców na całej długości. Włosy stają się dużo gładsze i zyskują zdrowy połysk - ich wyrównana powierzchnia ładnie odbija światło.
Proces polerowania włosów
Pierwszy krok to oczywiście dokładne rozczesanie suchych włosów. Następnie należy podzielić je na partie i wydzielać pasmo po paśmie. Każde pasmo umieszczamy pomiędzy specjalnymi grzebieniami urządzenia i powoli przesuwamy je z góry na dół.