Recenzje na temat funsurfowania

Funsurf Opinie

WingFoil to nowy surf sport, który z wielkim rozmachem zdobywa serca osób, które kochają aktywny wypoczynek nad wodą. Obserwując od wielu lat rozwój surf sportów na świecie możemy zdecydowanie stwierdzić, że wing foil osiąga dynamiką kilka, a nawet kilkanaście razy szybszą, niż windsurfing i kitesurfing. Dzięki łatwości użytkowania, mobilności sprzętu, bezpieczeństwu, dostępności szkół, ogromnej przyjemności jaką dostarcza - ilość osób pływających na wingu przyrasta wykładniczo.

Jak narodził się WingFoil?

Początki i pierwsze wzmianki dotyczące czegoś w rodzaju skrzydła, używanego do przemieszczania się po zamarzniętych jeziorach, sięgają roku 1900. Przełomowy moment w rozwoju wing foila nastąpił w latach 2018/2019, kiedy wiele marek produkujących latawce do kitesurfingu wykorzystało technologię pompowanej tuby do produkcji skrzydeł zwanych wingami.

Czym właściwie jest WingFoil?

Zacznijmy od słowa WingFoil, które wymaga prostego rozszyfrowania. Wing to pompowana tuba z rączkami materiałowymi, sztywnymi lub bomem. Foil składa się z masztu, podstawy, przedniej i tylnej lotki oraz kadłuba. Do pełni szczęścia, by lewitować nad wodą, potrzebujemy deski wingfoilowej, która ma specjalną szynę do mocowania hydro foila.

Opinie użytkowników

W Polsce pierwsze wingi można było zauważyć w 2019 r, a już w 2020 rozegrano pierwsze WING FOIL - A CO TO TAKIEGO? POZNAJ, A NA PEWNO POKOCHASZ wingfoilowe Mistrzostwa Polski.

Możesz mieć od 8 do 110 lat, uprawiać sporty wodne lub zupełnie nie mieć z nimi do czynienia. Jest to sport bezpieczny (oczywiście przy zachowaniu kilku zasad i zdrowego rozsądku). By, osiągnąć etap swobodnej lewitacji potrzebujesz od 2 do kilkunastu godzin. Zapewniamy, że lewitacja, daje tyle satysfakcji i realnej przyjemności, że będziecie ją chcieli powtarzać, powtarzać, powtarzać.

Średnia opinia: 3.92/5.

Marcin Nowakowski
4/5

WingFoil jest sportem dla każdego, bez względu na wiek czy doświadczenie w sportach wodnych, który daje ogromną satysfakcję i przyjemność lewitacji nad wodą.

Halina Górski
5/5

Piotr Włodarczyk
2/5

Po pierwsze, nie jestem przekonany co do funsurfingu. Mimo że jest on opisywany jako sport dynamiczny i ekscytujący, moje doświadczenia z nim były raczej męczące niż przyjemne. Trudno było mi kontrolować deski i winga, co sprawiało, że czułem się niekomfortowo i niepewnie na wodzie.

Paweł Wójcik
4/5

Rozwój technologii i materiałów w wing foilu od roku 2018/2019 przyczynił się do dynamicznego rozwoju tego sportu na całym świecie.

Dariusz Olszewski
2/5

Po drugie, nie podoba mi się sposób, w jaki funsurf został zareklamowany jako łatwy do nauczenia sport. Pomimo zapewnień o szybkim postępie, moje pierwsze lekcje były frustrujące i wymagały dużego nakładu pracy, aby w ogóle unieść deskę nad wodą. To sprawiło, że straciłem motywację do dalszego trenowania.

Jolanta Nowak
3/5

Halina Jabłoński
4/5

Zdobycie umiejętności wing foila może zająć od kilku godzin pod okiem instruktora, aż do kilkunastu godzin w zależności od doświadczenia.

Aleksandra Michalak
4/5

WingFoil to połączenie winga i hydro foila, które umożliwia lewitację nad wodą i niezapomniane wrażenia z pływania.

Renata Nowicki
4/5

Łatwość użytkowania sprzętu, mobilność oraz ogromna przyjemność z pływania na wingu sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na ten sport.

Andrzej Dąbrowski
4/5

W Polsce również sport ten zyskuje na popularności, co potwierdzają pierwsze mistrzostwa Polski w WingFoil.

Mariusz Jaworski
4/5

Funsurf, czyli WingFoil to niesamowity sport wodny, który zdobywa serca miłośników aktywnego wypoczynku nad wodą.

Krzysztof Malinowski
4/5

Pływanie na wing foila to nie tylko sport, to również sztuka współpracy z siłami natury i kontrolowania deski oraz winga.

Adam Piotrowski
4/5

Dynamika wing foila jest kilkanaście razy szybsza niż windsurfing czy kitesurfing, co sprawia, że jest to niezwykle ekscytujące doświadczenie.

Jolanta Kozłowski
2/5

Wreszcie, mimo że funsurf jest opisywany jako bezpieczny sport, moje osobiste doświadczenia nie potwierdzają tego. Podczas jednej z sesji na wodzie miałem bliskie spotkanie z innym uczestnikiem, co spowodowało niemalże kolizję i wystraszyło mnie na tyle, że postanowiłem przerwać swoją przygodę z funsurfingiem.

Tomasz Kozłowski

Jestem Tomasz, ekspert z portalu Apetiblock Opinie. Moja pasja to recenzowanie produktów, firm i usług, aby pomóc użytkownikom w znalezieniu tego, czego szukają. Dzięki moim prawdziwym opiniiom, możesz podejmować świadome decyzje zakupowe i korzystać z najlepszych ofert na rynku. Śledź moje artykuły i bądź na bieżąco z najnowszymi trendami i rekomendacjami dotyczącymi produktów. Zaufaj mojemu doświadczeniu i znajdź najlepsze rozwiązania dla siebie!

Go up